הסיקור: אתלטיקו מדריד 1 – 1 בארסה

משחק ראשון בוונדה מטרופוליטנו, מבחן גדול ראשון בליגה העונה, הסתיים בחילוץ נקודה הודות לשער מאוחר של לואיס סוארס. בארסה שמטה נקודות בפעם הראשונה העונה בליגה, ובשיא הכנות, תיקו אצל אתלטיקו מדריד אחרי פגרת נבחרות זו תוצאה שאפשר להיות מרוצים ממנה, בעיקר אם בארסה לא תמעד נגד קבוצות אמצע ותחתית הטבלה, כפי שקרה בעונה הקודמת.

ואלוורדה הדהים את כולנו כאשר בחר לפתוח בהרכב עם אנדרה גומש, אחרי שקיבל פירורי דקות מתחילת העונה ונראה שהוא לא רצוי בקבוצה כלל. הוא עשה זאת כשיש אופציות הרבה יותר טובות בסגל – דניס, דאולופאו, סרג’י רוברטו ופאוליניו, שכל אחד מהם הוכיח שהוא ראוי יותר למקום בהרכב גם במשחק קשה כזה. חלק מהבעיה בהצבתו בהרכב, במקביל לכך שלואיס סוארס ומסי מאיישים את האמצע ואינייסטה מוצב באגף שמאל, זה שאין לבארסה אף קיצוני, אף שחקן שימתח את ההגנה הגם-ככה צפופה מאוד של אתלטיקו מדריד, שחקן שיקשה על פיליפה לואיז או חואנפראן עם מהירות וכדרורים. אנדרה גומש, בייחוד עד הכניסה של דאולופאו, היה בגדר נעלם גדול, שחקן שמפחד להתקרב לכדור או בכלל לאזור המשחק. תוסיפו לכך משחק חלש של ראקיטיץ’, וזה הרגיש לעתים שבארסה משחקת עם 9 או 10 שחקנים, עם קישור חלש מאוד שלא תורם מספיק לא בהגנה ולא בהתקפה, ובשל כך מסי נאלץ פעמים רבות להגיע עד בוסקטס כדי ליזום משהו חיובי בהתקפה של בארסה. מתבססת הרגשה חזקה שאם בארסה הייתה עולה עם קיצוניים אמיתיים וללא גומש, אולי היינו חוזרים הביתה עם 3 נקודות.

במחצית הראשונה ראו בבירור את הקושי של בארסה עם הקישור החלש שלה, כשאתלטיקו ביטלה בקלות את בארסה והגיעה למצבים מעולים שטר שטגן הציל בגבורה רבה, עד אותה בעיטה נפלאה של סאול. מאז השער לטר שטגן הייתה פחות עבודה, ומי שהיה האחראי העיקרי לכך הוא אומטיטי עם עוד משחק חזק כסלע, כשמלפניו בוסקטס היה פנטסטי כהרגלו הן בעצירת ההתקפות של היריבה והן בבניית המשחק.

במחצית השנייה בארסה השתפרה והייתה ראויה לשער השוויון, וזאת למרות חילופים מרימי גבה של ואלוורדה. גומש עם 90 דקות במשחק הזה, ראקיטיץ’ עם 80 דקות, אינייסטה מוחלף… במשחקים קודמים הייתה תקווה שנראה מאמן שלא מפחד לעשות שינויים מוקדם כשדברים לא הולכים, אך במשחק הזה נראה שאנו עדים ללפחות אחת מהתחלואות של רוב מאמני הכדורגל בעולם: אגו, עקשנות או סתם אי-הבנה של המשחק.

בסופו של דבר אחד החילופים היה יותר ממשתלם, כשרוברטו בישל לסוארס את שער השוויון. סוארס, גם כשהוא נזרק באגף, גם עם ציסטה בברך, גם כשרואים עליו שהוא לא בכושר ומפשל בפעולות רבות שלו, תמיד ייתן את כל הנשמה ובסוף ישתיק את כל השונאים.

לפני שאני מסכם, מילה על השיפוט של מתאו לאוס. ידענו שמדובר בשופט שמתיר משחק אגרסיבי, וזה לגיטימי. גם בארסה התחמקה מכך שישרקו לעבירות נגדה בזכות זה. אך העיוורון שלו גורם לרבים מאיתנו לתפוס את הראש כמו מסי בתמונה פה. העבירה של גבי על מסי בקצה הרחבה, הנגיעה של סאביץ’ שבקלות הייתה יכולה להישרק כעבירת-יד ופנדל לזכות ברצלונה, ועוד כל מיני מצבים מוזרים בהם שחקני בארסה מוצאים עצמם על הרצפה, ללא מענה של השופט. זו עונה שלישית ברציפות שהוא שופט את אחד המפגשים בין בארסה לאתלטיקו, בנוסף לכך ששפט את שני המשחקים בעונת 2013/14, כשבשני פסל שער שהיה עשוי להביא לבארסה את האליפות. כמובן, מדובר בצעד כשר, אבל כזה שמעלה ריח רע מאוד. חסרים שופטים בכירים בספרד?

נקווה שהמעידה הזו היא חד-פעמית, כזו שקרתה כי פגשנו יריבת-על קשה מאוד, ובמשחקים נגד הקבוצות החלשות יותר נשכיל לצבור את הנקודות, להבדיל מהעונה הקודמת, כי זה מה שמכריע אליפויות בסופו של דבר. בארסה תארח ברביעי בערב את אולימפיאקוס, לפני שבשבת תארח את מאלגה מתחתית הטבלה. הזדמנויות טובות לנשום קצת אוויר לפני משחקים מאתגרים אצל בילבאו או נגד סביליה.
ההרכב:

טר שטגן

סמדו (רוברטו), פיקה, אומטיטי, אלבה

גומש, ראקיטיץ’ (פאוליניו), בוסקטס, אינייסטה (דאולופאו)

מסי, סוארס

 

סאני

הדם שזורם בעורקיי אדום-כחול. האהבה לבארסה במקום הראשון, והחלק האהוב עליי בה הוא ההיסטוריה של המועדון.

מה אוהדי בארסה אומרים


תגובות

 1. באטיגול - 16/10/2017 22:33

  ואלוורדה…

  כמה שפתיחת העונה הזו טובה מבחינת תוצאות ככה היא לא טובה מבחינת יכולת.
  ולארנסטו ואלורדה יש חלק מרכזי.

  ברור שלמדיניות הרכש ולהנהלה הדוחה של בארסה יש חלק לא פחות מרכזי בבניית הקבוצה והחלשתה (תוך איבוד הזהות של המועדון בשנים האחרונות).

  אבל המאמן הזה מתחכם שלא לצורך.
  הרי כל מנהל שמחליף מנהל אחר בעבודה חש צורך לשנות ולהביא את הפרספקטיבה והשיטה שלו.
  אבל בעיניי ה 4 4 2 שואלורדה משחק בבארסה זה פשוט מזעזע ולא מתאים למועדון שהיסטורית לא משחק במערך הזה ובטוח לא לחומר השחקנים שיש לו.

  בכל הנצחונות השנה מלבד זה שמסי שיחק חלוץ מדומה בו בארסה שיחקה 4 3 3, בארסה הייתה לא טובה.
  התפקיד הזה של מסי גורם לו לעבוד הרבה יותר קשה בהתפקה ולא ממש םחות בהגנה.
  מצד שני שהוא מקבל את הכדור הוא לא רואה מלפניו אף אחד חוץ מסוארז.
  איפה המסירות האלכסוניות של מסי השנה? לא קיימות כי אין למי למסור.

  כפי שכתבת: “נראה שאנו עדים ללפחות אחת מהתחלואות של רוב מאמני הכדורגל בעולם: אגו, עקשנות או סתם אי-הבנה של המשחק”
  אני מעדיף לייחס ת זה לאגו ועקשנות כי ואלורדה הוכיח כבר בבילבאו שהוא מבין כדורגל.

  העקשנות הזו והאגו והרצון להראות לכולם שהם טועים והוא חכם, הם הסיבה ליכולת של בארסה מתחילת השנה.
  גם אנריקה עשה אותו הדבר בשנה שעברה שעבר לשחק במערך מוזר של 5 קשרים שהצליח לו מול אתלטיקו ופאריז ועלה לו ביוקר מול יובה.
  כולם כתבו ואמרו לו שלא מתאים והוא היה חייב להוכיח שהוא חכם וכולם טועים וראינו מה קרה בסוף.

  כנ”ל ואלורדה מתחילת העונה…פשוט במחצית הראשונה זה הגיע לשיא עם התפקוד הזה של גומז ו ה 4 4 2 נחשף באנמיות שלו מול הגנה חזקה של אתלטיקו.
  במחצית השנייה כאשר הוא ביצע חילוף כפול והכניס את דאולפאו לאגף הכל השתנה.
  ברגע שדאולפאו הגיע לאגף סוארז הוסט לאמצע איפה ששחקן כמוהו צריך לשחק ושם הוא אפקטיבי (זה לא במקרה שהוא רק עם 3 שערים הרי הוא לא משחק בתפקיד שלו מתחילת העונה).

  גם החילוף הזה היה לא ברור…למה להוציא את סמדו? הוא היה מצויין.
  אתה רוצה את רוברטו? סבבה תוציא את גומש החלש (פשוט לא מתאים לברצלונה ועדיף לשני הצדדים להיפרד כי הוא לא כזה שחקן רע כמו שהוא נראה).

  אם ואלורדה ימשיך כך גם חזרתו של דמבלה לא תעזור כי הוא פשוט ישחק בתפקיד מוזר שימנע ממנו להציג את היכולת.

  בארסה צריכה לחזור ל 4 3 3 כי בכל שנה יש את ה 3, 4 משחקים האלו בסביבות מרץ אפריל בו קבוצות האות לסגור את מסי והמשחק.
  במשחקים האלו במערך כזה…אין סיכוי.

 2. BARCA Fan - 18/10/2017 17:00

  באטיגול אני מסכים עם רוב הדברים שאמרת מלבד זה שבארסה נראית רע מתחילת השנה בארסה נראית טוב, לא נורא אבל גם לא מצוין. וואלורדה בנתיים מציג כדורגל של החזקת כדור אבל עם התאמות ליריבות ספיצפיות ע.ע אתלטיקו וג’ירונה. גישת הנחיה ונמות על הטיקי טאקה היא נכונה, זה צריך להיות הבסיס אבל כמו שפפ הסית את מסי ל9 “מזויף” וכך מיקסם את יכולות כיבוש השערים שלו כך עושה וואלורדה בנתיים זה בא על חשבון סוארז אבל אני מאמין שאחרי החזרה של דמבלה מהפציעה וההשתלבות שלו (בתקווה שתהיה מהירה) יהיו הרבה משחקי מיקום בין השלישיה הזו שיכולה להיות לא פחות קטלנית מהMSN.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בארסה מאניה בפייסבוק

הסקר!

בארסה מאניה באינסטגרם

האפליקציה שלנו