“אני איפה שרציתי להיות”

השוער של בארסה התראיין לעיתון מונדו דפורטיבו וסיפר על כך שהוא נהנה כמה שאפשר מהתקופה שלו במועדון ושהוא מצפה להמשיך עוד הרבה שנים במדי הבלאוגרנה. הראיון המלא מתורגם לפניכם.

איך הייתה ההתחלה עם השפה הספרדית?

זה היה קשה מאוד בהתחלה, אבל זה הרבה יותר קשה להסתגל לקבוצה אם אתה לא מדבר את השפה, ועבורי זה היה חשוב ללמוד ספרדית כמה שיותר מהר כדי להקל על ההשתלבות שלי בקבוצה.

האם היו לך אי הבנות בגלל השפה?

כן. אני מנסה להביע את עצמי בצורה הטובה ביותר בספרדית כך שיבינו אותי, אבל אנשים צריכים לדעת שלפעמים אני לא אומר את המילים הנכונות ואני לא אוהב להיות לא מובן או שאנשים הופכים את מה שאני אומר.

ברמה האישית, איך אתה מעריך את שנת 2016?

2016 הייתה שנה עם הרבה מאוד דברים מעניינים. המשכנו לצמוח כקבוצה. בחצי השני של השנה, בעונה הזו, המשחקים היו קצת שונים כי הקבוצות מגנות בצורה אחרת, אבל למדנו והפקנו לקחים מכך וכעת אנחנו במקום השני, רוצים להמשיך לנצח את המשחקים שלנו. עם הניצחון על אספניול סיימנו את השנה בטון חיובי.

זו השנה השלישית שלך בבארסה. בוא נחזור להתחלה. אתה זוכר את הפעם הראשונה שנאמר לך שמעוניינים בך בבארסה?

בהתחלה, כשהחתימו אותי הסבירו לי את התוכנית שלהם איתי. התרגשתי כי זה משהו שתמיד רציתי והשגתי בדיוק את זה. אני במועדון שיש בו הכול, יש אנשים נחמדים וזה חשוב מאוד עבורי.

איזה עצות זוביזארטה נתן לך כשהגעת לקבוצה?

היו הרבה אבל הוא בעיקר רצה שאדע איך החיים כשוער בברצלונה יכולים להיות. הוא הסביר לי שזו עמדה ייחודית ואף יותר בבארסה, שם זה עסק שונה לחלוטין. אהבתי את המחשבה לשחק ולהיות בבארסה ובגלל זה הסכמתי לחתום במועדון.

לשוער בקאמפ נואו יש מגוון יכולות מיוחד, ידעת על כך?

השוערים ששיחקו בבארסה, במיוחד ויקטור ואלדס, עיצבו איך שוער בארסה צריך להיות והמועדון רצה להחתים שוער עם משחק רגל טוב מאוד, שיבין את סגנון המשחק של בארסה, ואני גאה על כך שהם בחרו בי.

איך אתה יכול להישאר רגוע במהלכים בהם שחקן התקפה מפעיל עליך לחץ קרוב, בהתחשב בכך שאתה השחקן האחרון בדרך לשער?

ברגעים האלה אני תמיד ממוקד כי אני תמיד רוצה למצוא את הפתרון הטוב ביותר לבנות את ההתקפה מאחור וכמו כן למדתי המון במהלך השנה האחרונה. העובדה שאני משחק גם בליגה גורמת לי ללמוד דברים חדשים שהם שונים מהמשחקים בליגת האלופות. יש הרבה יותר משחקים ולכן יש יותר קצב ויותר שיעורים, ואני תמיד משתפר. זה היה המצב ששאפתי אליו מהרגע שהגעתי לפה ועכשיו אני יכול לומר שאני בדיוק איפה שרציתי להיות. כל פעם שהכדור בא אליי, אני מחפש פתרון טוב, ואם החלוץ קרוב, טוב, אז החלוץ קרוב…

לאחרונה עשית טעות במשחק נגד סלטה, טעות שגרמה לך להיות מאוד ביקורתי כלפי עצמך. איך אתה מתגבר על מצב כזה?

אחרי המשחק אנחנו תמיד מנתחים עם דלה (דה לה פואנטה) כל מה שקרה, ועם המאמן גם כן. זה משהו שאנחנו עושים באופן שגרתי. אתה תמיד יכול ללמוד אחרי כל משחק מהדברים שקרו ועשויים לקרות שוב במשחק אחר. אחרי טעות אני מתמקד במשחק הבא.

זה בדיוק דה לה פואנטה שאתה עובד איתו הכי הרבה. איך מערכת היחסים ביניכם?

דלה מדבר איתי על הכול, הוא נותן לי לדעת לגבי דברים שקרו ולדשעתו חשובים לי מאוד. אנחנו עובדים הרבה ביחד והוא אומר לי איך הוא רואה את הדברים וזו דעה שנייה חשובה מאוד. חוץ מזה, אני מדבר עם כל חבר לקבוצה כדי לקבל את נקודת מבטם ואיך אנחנו יכולים להשתפר. יש משהו טוב מאוד בבארסה: כולם רוצים להשתפר תמיד.

איך מערכת היחסים שלך עם לואיס אנריקה?

הוא מדבר הרבה עם השחקנים, נותן לנו ביטחון כל פעם שאנחנו עולים למגרש וזה עושה לנו את החיים קלים יותר. המוטיבציה שלו היא כמו שלנו ואפשר לראות את זה. כקבוצה, כולל צוות המאמנים, אנחנו רוצים לנצח כל משחק ולתת את המקסימום.

כיום אתה חולק את עמדת השוער עם סילסן ומאסיפ, מה אתה יכול לומר על כל אחד מהם?

אנחנו מדברים הרבה בינינו ואנחנו משתפים פעולה. יש לי מערכת יחסים טובה עם שניהם וזה חשוב לי. אני מכיר את הסיטואציה הזו, לא בדיוק כמוהם, אבל אני יכול לדמיין שעבורם זה לא קל או נוח תמיד לשמור על רמה גבוהה של אינטנסיביות והם עושים את זה די טוב. יש לי כבוד גדול לשניהם כי הם מקצועיים מאוד.

דרך אגב, סילסן נפצע במהלך החופשה. אתה רואה את עצמך משחק בגביע הספרדי?

זו החלטה שהמאמן יצטרך לקחת. בוא נראה.

בראבו היה האחד שלבסוף עזב. הרבה דובר על מערכת היחסים שלכם. מים רבים זרמו מאז בירדן. איך אתה זוכר את זה?

זו הייתה תחרות קשה כי שנינו רצינו לשחק כל הזמן. לבסוף, דברים השתנו בקיץ הזה ושנינו בסדר עם זה. הוא במנצ’סטר סיטי ואני בברצלונה. שינוי היה נדרש כי לא היה פשוט לשמור על המצב כמו שהיה.

פפ גווארדילה התוודה שהוא התקשר אליך כי הוא רצה להחתים אותך, זה נכון?

אני מניח שהוא רצה שוער עם משחק רגל טוב, כולם מכירים את גווארדילה כאדם וכשחקן והפילוסופיה שלו היא כזו. זה היה ברור שאם המצב לא היה משתנה, היה צריך להגיע לאיזשהו פתרון, אבל המועדון אמר לי שהזמן שלי הגיע ושכולם תמכו בי. ובגלל זה לא היססתי ונשארתי פה.

אומרים שאתה השוער של בארסה לעשור הקרוב. אתה רואה את עצמך משחק בבארסה עשר שנים?

כן, למה לא?

איך מתקדם חידוש החוזה שלך? התחלתם את המו”מ?

אנחנו תמיד בקשר, עד כה לא דיברנו הרבה על זה. יש לי עוד שנתיים וחצי (בחוזה) ולכן אין לחץ לחדש.

מי המודל לחיקוי שלך?

כשהייתי במחלקת הנוער של מנשנגלדבאך הייתה לי תמונה ברורה של איך שוער צריך להיות ועבורי זה היה בזמנו אוליבר קאן, שהיה השוער הטוב בעולם. אחר כך היו גם אחרים כמו בופון או קסיאס.

מהן משאלותיך ל-2017?

מעל הכול, להיות בריא. הכול תלוי בבריאות ואני מקווה שכל הסגל יישאר בריא, כמו גם משפחתי וחבריי.

ובספורט?

שנוכל לנצח בכל המשחקים שאפשר ולבסוף נעבור את מדריד בטבלה.

מתוך סקרנות: התחלת לשחק עם חולצה ירוקה ועכשיו אתה לובש שחור או סגור. יש לכך סיבה? אמונה תפלה?

לא, זה תלוי במשחק אבל אין לי אמונה תפלה.

מערכת בארסה מאניה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו