בסימן ארבע

לא תמצאו עין יבשה אחת אצל אוהד בארסה אמיתי שצפה במשחק אמש. החל מהשלט הענק שנפרש לכבודו של המלך, דרך החיבוק המרגש בין מסי לפפ אחרי השער הרביעי שלו, ועד לנאום הפרידה של פפ והמעגל המסורתי.

 

בנאום הראשון שלו בקאמפ נואו, בגביע גאמפר מול בוקה ג’וניורס, פפ הזמין את הקהל במקדש להדק חגורות, כי הם הולכים להנות. אמש הוא אמר: “החגורות שלי מרגישות קצת לא נוחות, אז אני מוריד אותן. אבל יקיריי, אני מבקש מכם להשאיר את שלכן חגורות בגלל שאתם תמשיכו להנות”.

 

עוד הוסיף: “החיים נתנו לי מתנה. במשך 5 שנים היה לי את העונג שתהיו קרובים אליי ולהנות מההצגה שהשחקנים האלה בתקופה הזאת. במובן הזה לא הייתי שונה מכם, אולי יותר קרוב למגרש, אבל זכיתי בדיוק כמוכם. אתם לא יכולים לדמיין את האושר והזכות שאני לוקח איתי”.

 

“תודה לכולם. במיוחד לאלה שהיו איתי קרוב. בגלל שכל יום עבדנו קשה שתוכלו להנות מאיתנו משחקים. ותודה לקהל, שאולי לא הייתם כל כך קרובם, אבל הרגשנו ממש את התמיכה שלכם”.

 

“כולכם צריכים לדעת שאני אתגעגע אליכם. אני האדם שיאבד הכי הרבה אבל אני משאיר אתכם בידיים הכי טובות, במיוחד באוסף השחקנים הזה”.

 

בסיום הנאום הבטיח: “HASTA PRONTO”- “נתראה בקרוב, לא אהיה רחוק מדי” והפך את התקווה של כולנו לידיעה. במוקדם או במאוחר, הוא יחזור. כמאמן? מזכיר טכני? נשיא? לא ידוע. אבל הוא יחזור.

 

 

בתום המשחק, אחרי שכולם התפזרו. עלה שוב לדשא המקדש. בדיוק כפי שעשה באותו לילה ביוני 2001, עם האישה כריסטינה והילדים מאריוס, מאריה ו-ולנטינה, וגם עם אבא ולנטי, ואמא דלורס. להריח בפעם האחרונה (בטח לא האחרונה) את אוויר הפסגות הטהור שקיים במגרש, אוויר שהוא בעצמו, הביא אותו לשיאים חדשים של טוהר.

 

והיה גם משחק. משחק בו בארסה לא התאמצה יותר מדי, והרשתה לעצמה לנוח על גבי הכתפיים של ליאו מסי, עם רביעייה רביעית בקריירה ושער 72 העונה. עד להתגלות של מסי הגולר, אוהדי בארסה הותיקים התענגו בנוסטלגיה על העונה ההיא של רונאלדו המקורי, בה הוא הפגיז ללא הכרה 47 ב-49 משחקים, כינו אותה (בצדק) עונת האינבדבדואל הכי גדולה של שחקן בארסה אי פעם. ובשנתיים האחרונות, מסי מרסק לחלוטין את המושג הזה, ומעמיד אותו על דרגה משל עצמו. 72 שערים ו-29 בישולים. אינדבדואלית, מדובר בעונה הכי גדולה של שחקן בארסה אי פעם, ושחקן כדורגל מקצועני אי פעם.

 

הטוב: מסי, הפרידה מפפ, לדפוק ארבע לגיס החמישי של פוצ’טינו הנבל.

 

הרע: הדמעות בפרידה של פפ.

 

המכוער: אוחנה מחליט שדני אלבס, שחקן עם 70 בישולים ב-4 העונות האחרונות, לא תורם מספיק להתקפה. די, די.

 

ההרכב:

פינטו (5).

מונטויה (6), פויול (7), מסצ’ראנו (8), אדריאנו (8).

תיאגו (6), בוסקטס (6), קייטע (4).

פדרו (6), מסי (9), אינייסטה (8).

 

מחליפים: ססק (6), טייו, צ’אבי (לא שיחקו מספיק).

 

סטטיסטיקה:

בעיטות לשער: ברצלונה 14, אספניול 10.

למסגרת: ברצלונה 6, אספניול 3.

עבירות: ברצלונה 13, אספניול 22.

החזקת כדור: ברצלונה 64%, אספניול 36%.

 

89,044 צופים נרגשים בקאמפ נואו.

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו