גולים ומכות

אספניול המשיכה להרביץ, אבל הפעם בארסה גמלה לה עם רביעייה וניצחון במשחק הראשון בשמינית גמר גביע המלך. מסי (צמד), ניימאר ופיקה כבשו.

לא שזה חדש, אבל לואיס אנריקה הוא אוהד בארסה. איך זה קשור לדרבי? נראה שהפעם הוא גם בחר את ההרכב כאוהד. זה לא רע או טוב, פשוט זו התחושה שעולה מה-11 שהוא העלה מול התוכים הקרביים בכחול-לבן. לאור המשחק האגרסיבי על סף הברוטאלי והניסיונות הכל-כך צפויים של אשפניול לגרור את בארסה לעצבים, ויכוחים וכל דבר שהוא לא ממש כדורגל, לוצ’ו לא עשה משחקים. הוא קיבל – סוף סוף – את ארדה טוראן, שלח אותו ישר להרכב ופתח עם ההרכב הכי התקפי שאפשר כדי לנקום על יום שבת.

 

יש משהו נחמד בבוכרה של שחקן רכש בקבוצה שאתה אוהד – במיוחד אחרי תקופה כל-כך ארוכה בחוץ – והיה מעניין לראות איך החמישייה הקדמית תסתדר על המגרש. לוצ’ו הפתיע בהתחלה (!) עם טוראן בימין ומסי בקישור, ולאחר מכן הם החליפו. זו הייתה בכורה מעולה בהתחשב בעובדה שהוא בקושי שיחק בחצי השנה האחרונה ואחרי שהוא יסתנכרן יותר עם שאר השחקנים, החמישייה הזו יכולה לעשות דברים עוד יותר מדהימים ממה שראינו כבר מ-MSN. באמת שאני לא זוכר חלק קדמי כזה עם כל-כך הרבה כישרון, היכולת האישית של כל אחד מהחמישה מושכת תשומת לב מההגנה וכמעט כל דריבל מוצלח יכול ליצור חורים בהגנה היריבה. יש לציין שהרכישה של ארדה די ביזיונית, כמו שכולם זוכרים, אבל מבחינה מקצועית, בארסה הייתה חייבת שחקן כזה, עוד קשר עם יכולת אישית בנוסף לאינייסטה. מעבר לכל זה, התחרות שתהיה לראקיטיץ’ – והמנוחה הרבה יותר שיקבל בהשוואה למה שהיה מהקיץ עד עכשיו – תעזור לו גם לשחק טוב יותר בדקות שלו על המגרש.

 

 

 

תראו את המיקום הממוצע של השחקנים (זה מהמחצית הראשונה, אבל אין הרבה הבדל למשחק כולו). ואם זה נראה לכם מוכר, זה בגלל שראו את בארסה בהרכב משחקים בעונה שעברה – החלוקה הזו לשניים, כשיש קבוצות של 3 שחקנים בכל אגף. בוסקטס נשאר כמעט בודד באמצע, ועדיין לא דייק רק במסירה אחת! בכל המשחק! זה לא שהמערך וההרכב הזה
נטול חסרונות, אבל בעונה שעברה – בעיקר בחצי הראשון שלה – כשבוסקטס היה נשאר ככה לבד באמצע, הוא היה סובל. עכשיו בקושי שמים לזה לב. עד כדי כך הוא שידרג את המשחק שלו.
עוד דבר מוכר בדרבי הזה היה התבנית שלו. טעות קטנה מובילה להתקפה בצד השני, בזמן שכלום לא הולך. כמה פעמים ראינו את זה כבר, אה? אבל בניגוד לשבת, הפעם משחק ההגנה של אספניול היה הרבה יותר גרוע ורק חוסר הדיוק של שחקני בארסה מנע תוצאה גבוהה ממש. זה הלך קצת קשה, אבל בסוף הכוונות התאפסו, אינייסטה תפס פיקוד ומשם הכל השתחרר. מסי סיים עם 2 שערים ו-2 בישולים במה שבאמת יכול להיות המשחק שבו הוא חזר לעצמו אחרי חוסר חדות בתקופה האחרונה, אבל באמת שבחירה באינייסטה למצטיין אחרי מופע אומן שכזה היא לגיטימית לחלוטין. “הוא כמו הארי פוטר”, אמר לוצ’ו על אנדרס עוד ב-2013, “אחת, שתיים, שלוש ו-Whoosh, הוא עובר את השחקן שלו. זה כאילו שיש לו מטה קסמים”.
“השיפוט היה בושה” זה משפט שאומר לעצמו אוהד של קבוצה בליגה הספרדית פחות או יותר על בסיס שבועי, אבל באמת שאני לא זוכר מופע אימים שכזה משופט. באמת באמת. היו שם כמה הזיות באמת לפנתיאון – החל משוער שדורך על שחקן יריב ולא נענש ועד בלם שעובר שחקן יריב ומקבל על זה צהוב. אספניול סיימה את המשחק עם 9 שחקנים, אבל זה היה צריך לקרות כבר בשבת. קבוצה שבאה לבעוט, לדרוך, לשחק אגרסיבי, ברוטאלי, לעורר פרובוקציות. ויש עוד אנשים שאוהדים את הדבר הזה. מיוזמתם! לפחות הם שומרים על חוש ההומור. חאבי לופס אמר בסיום שהם נעלבו שאמרו עליהם שהם שיחקו בצורה אלימה. לא, באמת, זה מה שהוא אמר.
בחיי שאני אוהב חיות, אבל מה זה שונא תוכים.

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו

חולצות ברצלונה ב-80 שקל? המדריך המלא לרכישה

מדריך קניית חולצות ברצלונה 2023