החטא הקדמון

ב-24 בספטמבר, לואיס סוארס נפרד בדמעות של עצב מברצלונה לצד חיוכים של ברתומאו: ״אלו היו זמנים ייחודיים ובלתי נשכחים. תודה ברצלונה על שנתתם לי את ההזדמנות להנות מ-6 השנים האלה במועדון שתמיד חלמתי עליו! תודה לכל האוהדים, תמיד תשארו בליבי״.

ב-22 במאי, הוא חגג עם דמעות של אושר את האליפות של אתלטיקו מדריד. 21 השערים שלו היו שווים 21 נקודות לקולצ׳ונרוס לפי OPTA, והתמונה הזאת על הדשא היא לדעת רבים תמונת העונה בליגה הספרדית.

התסריט הזה היה צפוי לכל אוהד ברצלונה והאמת שרצו כאן בדף הזה מימים בשניה שעלה השם של אתלטיקו מדריד על הפרק – וזה קרה בדיוק אחרי שגילו את המחדל של ברתומאו ששכח להכניס את השם שלה לרשימת 6 הקבוצות שאסור היה עליו לעבור אליהן. אם זה קרה עם דוד וייה וסנדרו רוסיי, למה שזה לא יקרה שוב?

ההעברה הזאת, שבארסה מימנה מכיסה (!), לבטח נכנסת לקטגוריה של הטופ 5 העברות הגרועות ביותר בכל הזמנים, וליאו מסי בעצמו חזה את העתיד ביום הפרידה ורשם לסוארס באינסטגרם:

“Y no que te echen como lo hicieron. Pero la verdad que a esta altura ya no me sorprende nada”
“לא מגיע לך שיגרשו אותך כמו שהם עשו, אבל האמת היא שבשלב הזה שום דבר לא מפתיע אותי”.


אני שמח לראות את השחקן ההיסטורי הזה שמח ומחייך על תואר מוצדק ובו זמנית כואב לי לראות אותו ואת המשפחה שלו לבושה כולה במדי הקולצ׳ונרוס. שלא תטעו, אני עדיין חושב שברצלונה הייתה צריכה להפרד מסוארס (אי אפשר ללחוץ בצורה נורמלית איתו ועם מסי על המגרש), או לפחות לקצץ בדקות ובשכר שלו – אבל לשלם ולהעביר אותו ליריבה ישירה לתואר מבלי לרכוש מחליף ראוי – אלה פסגות שרק הטמטום של ברתומאו מסוגל להגיע אליהן.

״ברצלונה לא העריכה אותי״ אמר סוארס בדמעות בראיון האליפות, והוא גם מרמז לדרך בה בארסה נפרדה ממנו, או כמו שמסי אמר – ׳גירשה׳ אותו, עוד סעיף של בושה בכל הפיאסקו הזה.

בראיון ל ESPN באוקטובר, הרחק מברצלונה, סוארס גם פתח את זה: זה לא היה המאמן, ההנהלה היא זאת שסילקה אותי מהקבוצה.
“אני חושב שבהנהלה של ברצלונה רצו אותי בחוץ כדי להוציא אותי מהצד של מסי בסיפור, המטרה הייתה להרחיק אותי ממנו. אולי זה הפריע להם שיש לי קשר חזק איתו, אולי הם לא רצו שהוא יסתובב עם לואיס סוארס לעיתים כל כך קרובות”

להזכירכם, סוארס עצמו אמר לפני כמה שנים שראוי שהמועדון יביא חלוץ חדש שהוא יכול לחנוך ושהוא יודע שמתישהו הפרידה הזאת תגיע. אלא שברתומאו שידר לו כל הזמן ללא הפסקה שהוא הסלע היחיד מקדימה, תיגמל אותו בשכר מופקע (כהרגלו) ואז פשוט חתך אותו ללא אזהרה מוקדמת, בגלל גחמות של הנהלת חלמאים שחיפשה שעיר לעזאזל + לעשות שרירים מול חדר ההלבשה. ועוד יתרה מכך, הוא שלח את קומאן לבשר לו את זה, בגלל מחסור ידוע בביצים.

החטא הקדמון הזה, מצטרף לעוד רשימה של חטאים קדמונים שברתומאו ביצע בברצלונה. יקח לנו עוד זמן להתגבר על כולם, אבל מתישהו נגיע למנוחה והנחלה.

עוד על סיום העונה, בפודקאסט שנקליט מחר 🔥

שי

חי ונושם בלאוגרנה מאז 1991. הקים את ״בארסה מאניה״ כפרויקט צד בתיכון, והשאר היסטוריה.

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו

חולצות ברצלונה ב-80 שקל? המדריך המלא לרכישה

מדריך קניית חולצות ברצלונה 2023