החצי השני

“הדבר הכי קשה זה לנצח משהו, שנדמה כבר שניצחת”. המילים של פפ גווארדיולה. לא בפעם הראשונה בעידן גווארדיולה, בארסה יצאה למגרש שאננית, בטוחה בעצמה יותר מדי, ומול רעל מדריד שאין לה מה להפסיד, היא כמעט שילמה על זה ביוקר.

 

עוד אמר הפפ: “ב-180 דקות, אנחנו המנצחים הראויים. השחקנים הוכיחו המון חוזק, גם אחרי שהם השוו ל 2-2. הייתי רוצה לראות פחות ריפיון, פחות הזדמנויות ופחות שערים, אבל רבותיי, זאת רעל מדריד, וזה עולה הרבה להדיח אותה”.

 

ראוי להגיד, ולא אסתיר – המנדרילים שיחקו מצוין. הפעילו לחץ מעולה, וסיכנו את השער של פינטו כמו שהם שנים לא עשו בקאמפ נואו. כפי שציינתי מספיק פעמים, הכדורגל הוא עניין דינמי. רעל מדריד נכנסה טוב יותר למשחק, וממצב של חוסר אמונה, מפלס הביטחון שלהם עלה ככל שהמצבים גברו.

 

בארסה מנגד, שאננית מאוד, איבדה גם את אחד היתרונות הטקטיים הגדולים שלה עם הפציעה של אינייסטה. ובכך היכולת לשלוט באמצע עם 4 קשרים מחליפי מקום, התפוגגה לה, וחזרנו לאותו 3-3-4 מוישן עם פדרו באגף. תוסיפו לכך משחק גרוע של פיקה שהתעקש להחזיר כמעט כל כדור לרגליים מנדריליות, ותקבלו נוסחה בה הרעלים עומדים שווה בשווה מולנו, במקדש שלנו. פינטו היה סביר, אין ספק שואלדס היה מתפקד טוב יותר ממנו, בטח באחד על אחד מול הכריסטיאנו.

 

משעשע לראות את המנדרילים בוכים על שיפוט, כשלאס היה חייב להשאיר אותם ב-10 שחקנים מחצית שלמה עם צהוב שני מכוער על מסי, והרשה למנדרילים לכסח, ולכסח, ולכסח. 29 פאולים, חלקם ברוטאלים במיוחד, חלקם אגרופים רגילים של פפה, וצלילות מגוונות.

 

הדבר הכי קלאסי מבארסה, לאורך השנים, היה לקבל את הגול השלישי. אנחנו הקבוצה הכי גרועה בעולם בלשמור על יתרון ולהתגונן, ואמש לא היה יוצא דופן. יתרה מכך, הדבר הכי גרוע מהמשחק הזה, הוא לתת למנדרילים תחושה שהם יכולים לעמוד מולנו שווה בשווה. תחושה שלא הייתה קיימת אצלהם בדיוק לפני שבוע, התחלפה ב-180 מעלות. ככה זה הכדורגל. יש לנו את ה-22 באפריל בשביל להוכיח דברים אחרים.

 

הטוב: אנחנו בחצי הגמר.

 

הרע: בלי אינייסטה ובלי אלכסיס שנפצעו לשבועיים.

 

המכוער: מנדרילים בכיינים.

 

ההרכב:

 

פינטו (6).

דני אלבס (7), פיקה (5), פויול (6), אבידאל (6).

צ’אבי (7), בוסקטס (7), ססק (6).

אלכסיס (5), מסי (7), אינייסטה (לא שיחק מספיק).

 

מחליפים: פדרו (6), תיאגו (7), מסצ’ראנו (לא שיחק מספיק).

 

סטטיסטיקה:

בעיטות לשער: בארסה 9, רעל מדריד 14.

למסגרת: בארסה 3, רעל מדריד 5.

עבירות: בארסה 16, רעל מדריד 29.

צהובים: בארסה 2, רעל מדריד 8.

החזקת כדור: בארסה 55%, רעל מדריד 45%.

 

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו