הפסקת אש

בארסה סיימה את משחק העונה שלה בויסנטה קלדרון בתיקו מאופס. לא רע, אבל גם לא מצוין. החניכים של טאטה סיימו כאלופי החורף בפעם השמינית בעשר השנים האחרונות.״אנחנו משחקים ברמה טובה, אבל אנחנו מחפשים את המצוינות. אנחנו עוד לא שם״ – טאטה מרטינו.

 

תיקו בקלדרון נוכח המצבה שלנו היא תוצאה סבירה פלוס, לא יום העצמאות וגם לא תענית אסתר. לשם שינוי, ההגנה שלנו אתמול הייתה טובה ממש, ולמעט צמד טעויות, כמעט הכל עבד לפי הספר. אתלטיקו זרקה עלינו הכל, והצמד המושמץ פיקה ומסצ׳ראנו בלם הכל. זה עניין מנטלי חשוב (וטאטה דיבר על כך) שיכין אותנו טוב יותר למשחקים הבאים, במיוחד לסיטי, שם אנחנו אמורים לעלות עם אותה הגנה בדיוק.

 

זה לא קל לסיים סיבוב ראשון בליגה עם 50 נקודות, ועשינו את זה. אליפות החורף אכן שווה לתחת כמו שטאטה אמר, אבל אני כן רואה ניצוצות טקטיים בעמידה של הקבוצה (במיוחד המניפה החוצה ופנימה שהיא מתוגננת ותוקפת). מושלם זה לא, אבל יש פה משהו.

 

כמו שנאמר, מסי לא היה כשיר ל-90 דקות וזה מובן לגמרי. ניימאר מצד שני, הגיע מסדרת חינוך מול חטאפה (אל תקנו את ״קלקול קיבה״, זאת הייתה סדרת חינוך נטו, בלי דו״ח רפואי בכלל), וגם הוא לא היה אמור לפתוח. ניימאר הציג מקצוענות מהשנייה הראשונה שהוא דרך על הדשא בקאמפ נואו, אבל מאז החזרה האחרונה שלו מפגרת הנבחרות, היה איזה בורג שהתרופף, וטאטה מנסה להחזיר אותו כרגע.

 

יש משהו מאוד חיובי במה שהצגנו מול המשחק המאוד אגרסיבי של אתלטיקו – לא התקפלנו. פיצצו את הברכיים של השחקנים והם עדיין שיחקו טוב. זה עניין של גישה, של לא להרים ידיים שנכנסים בך בכוונה, זה דבר חשוב שלא נכלל בדרך כלל בלקסיקון שלנו. אתלטיקו עשו 46 פאולים בצמד משחקי הסופרקופה, ואתמול גם הוכחנו שאנחנו יכולים להציג משחק פיזי נגדי.

 

עוד אנקדוטה קטנה – שמתם לב למחיאות הכפיים של טאטה שפיקה העיף כדור ליציע תחת לחץ של קוסטה? דברים כאלה לא היו עוברים בשקט אצל פפ וטיטו.

 

צ׳אבי נראה כבר תקופה כמו מישהו שמוכן להתחיל כבר בחילוף המשמרות עם ססק. אתמול הוא היה לא טוב בלשון המעטה, ומעניין אותי לדעת מי יעשה את המהלך הראשון של להוריד אותו מעמדת הבנאנקר. טאטה, או הקשר הגדול ביותר שלנו בכל הזמנים. זה יהיה כואב.

 

כמו צ׳אבי, גם ססק הלך לפעמים לאיבוד, ואני לא רוצה לדבר על אלכסיס שהתחבא מתחת לדשא, פועל יוצא של פתיחת משחק לא טובה והתדרדרות בהמשך – משהו מאוד אופייני לו.

 

ועם כל זה, תיקו בקלדרון, מול קבוצה של 13 מ 13, זה לא רע. זה אפילו בסדר.

 

 

ברצלונה

א. מדריד

השחקן

ציון

השחקן

ציון

ואלדס

7

קורטואה

7

אלבס

5

חואנפראן

6

פיקה

8

מירנדה

7

מסצ’ראנו

8

גודין

6

אלבה

7

פליפה לואיס

6

צ’אבי

5

תיאגו

6

בוסקטס

7

גאבי

4

אינייסטה

8

קוקה

6

אלכסיס

4

טוראן 7

ססק

6

קוסטה

5

פדרו

6

וייה

4

חילופים

חילופים

מסי – 45′

6

גארסיה

5

ניימאר – 65′

5

סוסה

5
סרג’י רוברטו – 76′  לא שיחק מספיק כריסטיאן לא שיחק מספיק

סטטיסטיקה

ברצלונה

א. מדריד

ניסיונות לשער

9

6

מתוכן למסגרת

2

2

קרנות

6

7

עבירות

9

17

צהובים

3

2

החזקת כדור

69%

31%

 

 55,450 צופים בויסנטה קלדרון

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו