ועכשיו לקלאסיקו

בארסה עשתה את שלה מול אייאקס עם ניצחון 1-3 חשוב. מסי, ניימאר ואינייסטה כישפו במחצית הראשונה. סנדרו מנע דפיקות לב בתוספת הזמן.אחרי הצהריים קבוצת הנוער עשתה קאמבק נאה מ-2:0 ל-2:2 מול אייאקס במיני-אסטדי במשחק שקיבל תפנית אחרי שההולנדים נותרו בעשרה שחקנים. מספר שעות אחרי וכמה מטרים משם כמעט שהתהפכו היוצרות והקבוצה הבוגרת של אייאקס עשתה קולות של קאמבק אחרי שלא הייתה במשחק בכלל. בסופו של דבר זה נגמר בניצחון בארסאי, אבל לא צריך להיות פפ כדי לדעת שהתפנית הגיעה כשמסי וניימאר – ותסלחו לי, אבל בעיקר אינייסטה – יצאו מהמגרש.

 

ולמרות זאת, אהבתי את זה. יש לא מעט החלטות של לוצ’ו שאני לא אוהב בעליל כמו מה שקורה גזרת דני אלבס, מונטויה ופדרו, אבל ניצחנו ונתנו מנוחה לשחקנים המרכזיים לפני הקלאסיקו. מה צריך יותר מזה? אמנם היה בזה סיכון מסויים, אבל שחקנים צעירים לא ילמדו כלום מדקות גארבג’-טיים ב-10 דקות אחרונות של משחק גמור. הם צריכים לשחק מתי שזה חשוב, ורק נזכיר למבולבלים שהניצחון הזה היה סופר-חשוב אחרי ההפסד לפאריס סן-ז’רמן. ומי הבטיח אותו? סנדרו.

 

כתבתי עליו לא פעם ולא פעמיים עוד מימיו בנוער ובכל משחק רואים את מה שדיברו עליו כל השנים: הוא מחפש את השער, והרבה. וכשיש בקבוצה כל-כך הרבה שחקנים יוצרים כמו ראקיטיץ’, צ’אבי, אינייסטה ואפילו מסי וניימאר (שהם יותר פינישרים במערך הבארסאי) – אז אתה צריך שחקנים של ת’כלס. שמעניין אותם בעיקר לתת גולים. שיקבלו כדור וגם אם זה יהיה לא ממש במרכז, אז הם קודם כל יחשבו על מסגרת השער והרשת, ורק אז, אם אי אפשר, על הפס הצידה או אחורה. כן, פדרו, אני מדבר אליך. אני חושב שמה שנשאר מהאנרג’ייזר של פעם זה שחקן כל-כך חלש עד כדי כך שאוסביו היה נותן לו הרכב בבארסה ב’.

 

סנדרו אחלה שחקן וזה עוד לפני שבאמת ראו איזו בעיטה מצויינת יש לו גם מחוץ לרחבה. אני כן רואה אותו נשאר בסגל גם אחרי הקאמבק של לואיס סוארס, אבל אין שום סיבה להפוך את מוניר לשחקן ליגה ג’. איפה כתוב שאם A שחקן טוב, B צריך להיות פח? אז לא מסר (לפדרו!). כל אחד מביא דברים אחרים למגרש וכל אחד נמצא בשלב אחר. לסנדרו יש ברזומה עונה מלאה (כמעט) בבארסה ב’, בעוד שלמוניר אין אפילו שליש עונה בסגונדה. בחייאת, הבנאדם עוד שיחק בנוער לפני חצי שנה, אל תשכחו את זה. כשיהיה למוניר את הניסיון של סנדרו – וכן, כולה עונה אחת, אבל עונה ראשונה בקבוצה מקצוענית זה משמעותי – וכשהוא יתחזק קצת פיזית, יהיה לו קל יותר להביא את היכולות שלו לידי ביטוי לאורך זמן רב יותר.

 

מסי היה מסי היום, ניימאר עשה מה שמצופה מחלוץ בבארסה ומסצ’ראנו בא לעבודה (ראיתם את הגלישה שהוא דפק לראקיטיץ’?! ), אבל מבחינתי אינייסטה נומרו אונו. לא, אני לא אובייקטיבי, אבל איזה גאון כדורגל. איזו קלאסה של שחקן. הבנאדם רוקד על המגרש ורק סילסן (אין לך לב, בנאדם) מנע שער לפנתיאון. אנדרס לא פתח טוב את העונה, אבל הוא השחקן האחרון שהייתי מודאג ממנו. זה קורה לו כמעט דרך קבע בשנים האחרונות. לוקח לו קצת זמן להתניע, אבל אחרי שהוא מניע, לך תנסה לעצור אותו. ואני לא יודע אם שמתם לב, אבל הטיימינג שלו מושלם. כמו תמיד.

 

ואם כבר הקלאסיקו, אז היכולת של מסצ’ראנו בשני המשחקים האחרונים כקשר אחורי רק מגבירה את כאב הראש של לוצ’ו. אם בוסקטס כשיר ב-100% ביום שבת, אני בוחר אותו אפילו בלי לחשוב פעמיים, אל תזלזלו בתרומה האדירה שלו לסגנון המשחק של בארסה. אבל, וזה אבל גדול, אי אפשר להתעלם מהכושר של חפסיטו, וביכולת כזו כדאי לשקול אותו ואת בוסקטס להרכב. ביחד. זה יכול לשחרר את בוסי ללחוץ קדימה יותר ולהקשות על הקישור של ריאל, אבל בסופו של דבר, איך שלא הופכים את זה, זה מתקשר להחלטה על סוארס – בהרכב או לא. לפחות במשחק הבא כבר נוכל לראות MSN.

הטוב: אין פצועים לקלאסיקו.
הרע: הקאלסיקו.
המכוער: בוני ושגיא המיותרים.
ההרכב:
טר שטגן (6).
אלבס (5), פיקה (4), ברטרה (6), אלבה (6).
ראקיטיץ (6), מסצ׳ראנו (8), אינייסטה (8).
פדרו (4), מסי (8), ניימאר (7).
חילופים: סנדרו, מוניר, ראפיניה.

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו

חולצות ברצלונה ב-80 שקל? המדריך המלא לרכישה

מדריך קניית חולצות ברצלונה 2023