ושוב אתכם

האבסורד הגדול במשחק הזה, הוא שאוהדים (שלנו וכלליים) מתייחסים לביטול המוחלט של אלופת איטליה כדבר מובן מאליו. מילאן היא קבוצה טובה מאוד ולגרום לה להעיף כדורים בפאניקה של סקציה נס ציונה עם לחץ אלוהי, דורש קבוצה טובה מאוד מנגד, אבל את זה אנחנו יודעים, ולצערי, גם רגילים.

מבחינת חלוקה, המשחק התאפיין בסינדרום ברסאי מאוד מוכר. לחץ היסטרי על כל המגרש עד לשער הראשון (שנבע מלחץ מצוין של מסי) ולאחר מכן הרגעת המשחק (לפעמים למימדים מעצבנים) עם חיפוש עדין מאוד של שער שני. אחרי השער המקרי של מילאן, עוד אטרף קטן לשער השני. פתיחה טובה מאוד לחצי השני, שער שלישי ויאללה לישון. אני לא בא בתלונות חלילה, אבל הקבוצה הזאת מתעקשת לא לשים את הרביעי (והיו הזדמנויות) וכך עוד השארנו תקווה למילאן, לא שהיא עשתה עם זה משהו, אבל שער מקרי ב-10 הדקות האחרונות היו הופכים את הזמן עד לשריקת הסיום לעוד רכבת הרים של דפיקות לב, וחבל. זה כבר קרה לנו בעבר.

מערך האמבה הותאם לא רע בשביל היהלום של מילאן. הנימוק של פפ לגבי פתיחת האגפים מאוד נכון עם אלבס וקוואנקה (שניהם עם כמעט 11 ק”מ) בצדדים כקיצוניים לכל דבר, ומסי וססק שהשתחלו פנימה פעם אחר פעם. יחד עם תמיכה של אינייסטה (180 מעלות לעומת משחק הנפל שלו במילאנו, בטח כשהוא לא תקוע בצד) תוכנית המשחק שלנו עבדה טוב. משחק הלחץ היה אינטנסיבי, אבל קצב יצירת המצבים היה על מים רגועים. יתכן שהיינו רואים משהו אחר אם היינו בפיגור.

אינדבדואלית, ואלדס עשה את מה שהיה צריך לעשות מול בלופיניו. הוא נפל מוקדם מדי בשער של נוצ’רינו, וזה משהו שבדרך כלל הוא לא עושה. פיקה ומסצ’ראנו (למעט היציאה לנבדל) היו מצוינים. מסצ’ה שוב עם מספר התיקולים המוצלחים הגבוה במשחק. פויול סבל וימשיך לסבול בצד שמאל, אבל זה יותר טוב מאדריאנו, תמיד.

הקישור עבד נהדר, חוץ מהחורים שלפעמים נפערו באמצע כשמילאן שברה את הלחץ הראשון של השלישיה הקדמית. קבוצה עם קישור פחות גרזני יכולה לנצל חללים כאלה ופפ צריך לקחת את זה לתשומת ליבו. ססק כרגע לא מפוקס (טבעי) ויכולת קבלת החלטות טובה יותר שלו אתמול יכלה להכריע דברים כבר במחצית הראשונה.

וכל זה ביום “בינוני” של מסי בו הוא מספק 4 מצבים לגול. 6 שערים מה-8 שכבשנו מול מילאן עברו איכשהו דרך הרגליים שלו, אבל ישנם דמגוגים שיחפשו שער שדה שלו מול איטלקית, אבל זה עוד יגיע.

אי אפשר שלא להתייחס לפנדל השני (הראשון ברור מאליו). העליהום התקשורתי באיטליה הוא מגוחך. הרי שאם למילאן לא היו שורקים כזה דבר על תפיסה של שחקן ברחבה שלהם, הם היו צורחים עוד יותר. במקום להתעסק בזה, אולי עדיף להצביע על 3 בעיטות למסגרת ב-180 דקות כסינדרום לחולשה של מילאן בהתמודדות הזאת.

 

הטוב: אנחנו.

 

הרע: הבכיינים האיטלקיים.

 

המכוער: פניני החכמה של ארבל את כהן במשחק הזה היו יותר מדי.

 

ההרכב:

ואלדס (7).

פיקה (8), מסצ’ראנו (8), פויול (7).

דני אלבס (7), צ’אבי (7), בוסקטס (8), אינייסטה (8).

קוואנקה (7), מסי (8), ססק (7).

 

סטטיסטיקה:

בעיטות לשער: ברצלונה 19, מילאן 3.

למסגרת: ברצלונה 8, מילאן 1.

עבירות: ברצלונה 9, מילאן 17.

החזקת כדור: ברצלונה 58%, מילאן 42%.

 

94,629 צופים בקאמפ נואו.

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו

חולצות ברצלונה ב-80 שקל? המדריך המלא לרכישה

מדריך קניית חולצות ברצלונה 2023