טייק אוואי

בארסה לוקחת הביתה את הכרעת הסופרקופה אחרי 1-1 בינוני אבל חשוב אצל אתלטיקו מדריד. וייה כבש (כמובן) לאתלטי, ניימאר השווה בשער בכורה.

היה נחמד אם היינו מגיעים לסופרקופה אחרי פרטמפוראדה רצינית יותר מאשר משחקים מגוחכים מול ליצנים מתאילנד ומלזיה (עם כל הכבוד), אבל כנראה שסנדרו חייב לפתוח את העונה בפגישה עם פרס. אם לא פלורנטינו, אז שמעון.

אין חוכמות, אי אפשר לעשות קייטנה כל הקיץ, להתאמן ברצינות במשך שבוע, להתעלל בקבוצת פח בלי להתאמץ ואז בין רגע להתאים את עצמך לרמה ואינטנסיביות גבוהות פי כמה. זה לא עובד ככה. בארסה ניסתה לשחק את המשחק שלה, אבל כמה שחקנים עוד לא מספיק חדים וצריכים להוריד חלודה. וזה השפיע. ברוב המשחק שאלתי את עצמי איפה לעזאזל אינייסטה, כי בלעדיו – וכשמסי נסגר על-ידי 4958398 שחקנים (ומשחק מחצית) – אפשר לדבר לקיר, בטח מול קבוצה כמו אתלטיקו.

ואז היה צריך למצוא פיתרונות. כתבתי כבר לא פעם שאני לא אוהב את ססק כחלוץ, אבל אם מסי לא כשיר (אולי הגיע הזמן לדעת באמת מה מצבו? מצדי עד שהוא לא מחלים מהפציעה ובריא ב-1000000%, שלא ישחק שנייה. מעניין לי את העכוז שהוא רוצה לשחק), כרגע פברגאס זה הדבר הכי טוב שיש לנו שם. כמובן שהייתי מעדיף אותו בקישור, הכניסות שלו מאחור היו יכולות לתרום הרבה. מה גם שהוא התאים בול מול האגרסיביות של שחקני אתלטיקו. לפעמים מול כח, צריך ללכת ביותר כח.

החילוף של פדרו (כרגיל הולך לאיבוד כשאין לו שטחים פנויים) בניימאר היה במקום – אולי רק קצת מאוחר מדי – והילד הצליח לרווח את המשחק כמו שצריך. מי יודע, אולי אם היה פותח – כשהוא וג’ורדי אלבה באגף שבו דייגו קוסטה הוא זה שאמור לעזור למגן – היינו יותר תכליתיים. טאטה רוצה להכניס את ניימאר לעניינים בהדרגה (וזה אחלה), אבל אם מסי הולך להיות מושבת למשחק-שניים (או יותר…), הוא יצטרך לזרוק אותו להרכב בקרוב.

ובארטרה. לפני 3 שנים וחצי בארסה הגיעה לוויסנטה קלדרון בלי מגן ימני. ז’פרן פתח בעמדה הזו ועשה הכל חוץ מלהיות מגן ימני, עד שהוחלף במחצית השנייה בבארטרה. הערב בארסה התארחה שוב בקלדרון בלי אף בלם על הספסל, פשוט כי היחיד שכשיר פרט לשניים שפתחו (שאחד מהם הוסט לעמדה הזו, אבל נעזוב את זה), הוא בארטרה שנותר מחוץ לסגל. ואני שואל: מה היה קורה אם פיקה או מסצ’ראנו היו נפצעים/מורחקים? למה לעזאזל אדון דוס-סאנטוס כן היה על הספסל? הוא עושה ספונג’ה בבית של טאטה? ניקה הבוקר את השירותים בסיוטאט אספורטיבה? מה?! זה עובר בשקט יחסי, אבל זו וואחאד שכונה.

נ.ב.
כשראו את אוליבר טורס עומד להכנס, רמי ויץ אמר: “הנה צ’אבי יוצא”. עוד לא, אבל חכה, אולי עוד כמה שנים.

 

הטוב: התוצאה. השער של ניימאר. מפרגנים בענק לגולאסו של וייה, כמה טכניקה.

 

הרע: כמה קל לשתק את בארסה עם שלושה שחקנים על מסי.

 

המכוער: 72 שעות הפרש בין שקיא כהן לניר לוין זה פחות מדי.

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו