ילד פלא

מסי כבש עוד צמד, עלה ל-76 שערים (!) מתחילת השנה והשאיר מאחור את פלה בדרך ל-2:4 על מאיורקה. גם צ’אבי וטייו הבקיעו

זו לא היכולת הכי טובה שהשחקנים האלה יכולים להציג, אבל ניצחון עשירי ב-11 המחזורים הראשונים (שיא מועדון כמובן) זה לא דבר של מה בכך. עם זאת, חבל שקבוצה ברמה של בארסה לא מסוגלת לגמור משחק באיזי גם ביתרון 0:3 מול יריבה באמת בינונית, שגם נמצאת בתקופה גרועה. השערים השני והשלישי הגיעו כנראה בקלות רבה מדי והשחקנים בעצמם חשבו שזה גמור, אז במקום ללחוץ על הדוושה, לפתוח טוב את המחצית השנייה ולגמור את זה מהר, הם היו אדישים וכמעט החזירו את מאיורקה למשחק משום מקום. אני משוכנע שלפחות 80% מהבעיה הזו תיפתר עם החזרה של פויול, ואחרי ניסיון הקאמבק הזה של מאיורקה, אתה לא יכול שלא להיזכר בדברים של פיקה על הקפיטן, שהיה צועק עליו להישאר בפוקוס גם ביתרון 0:5 בדקה 89. אין לזה תחליף, אין מה לעשות.

אין מילים לתאר את משחק ההגנה, ואומר לכם את זה אחד שראה זוועות דפנסיביות מבארסה ב’ בתקופה האחרונה. זה לא ייתכן שהמצבים הכי פשוטים של היריבה, הופכים פתאום לחצאי שערים במקרה הטוב ולגולים במקרה הרע. וכנראה שכל הדיבורים על ההגנה החלשה פוגעים בביטחון של השחקנים ומונעים מהם להציג יכולת באמת טובה. קשה לי לבוא בטענות לפיקה כי את החלודה הוא יוריד עם הזמן וזה בטח יואץ עם הקאמבק של פויול, אבל מסצ’ראנו כבר תקופה לא ממש בשיאו, אם להתנסח בעדינות. בשער של פריירה, הוא עשה טעות של טירון, הרי בחיים לא מרחיקים כדור לכיוון מרכז המגרש אם אתה לא רואה לאן אתה מוסר. לא תזיק לחפסיטו איזו מנוחה, בתקווה שפויול יהיה כשיר.

לא הבנתי למה ג’ורדי אלבה לא עשה את העליות הרגילות שלו קדימה. אולי טייו קצת סגר לו את האגף, אבל שני שחקנים כאלה מהירים באותו אגף הם פוטנציאל הרבה יותר גדול ממה שראינו באיברוסטאר. על דני אלבס מתחיל להימאס לדבר, אני לא מצליח להבין איך אפשר לראות אצלו שיפור במשחק שבו הוא מסר כדור-שניים טובים שבאמת יצא מהם משהו. הוא כל-כך מרגיז בסגנון המשחק שלו כשהוא לא מפעיל את השכל. לא צריך להיות מדען אטום כדי לדעת שכשהוא מתחיל את ההתקפה מעמדת מוצא של קיצוני, סיכויים נמוכים שייצא לנו מזה משהו טוב. למה הוא לא זז קצת אחורה ואז עושה את התנועה המפתיעה קדימה כמו שעשה 39583 אלף פעם בתקופת הפפ-טים?

 

מעבר לזה, גם הגנתית (כרגיל) הוא היה פח ו”הרחיק” לפחות 2 כדורים מהצד היישר למרכז ולרגליים של שחקני מאיורקה. אתה לא רואה לאן אתה מוסר? תעיף החוצה, זו לא בושה. למרות מה שהוא אמר בראיון ההוא, זה נראה מהצד כאילו דני אלבס בטוח שהמקום שלו בהרכב, בטוח. אני מאוד מקווה שמונטויה יקבל יותר קרדיט – קודם כל כי כך פחות כדורים יילכו לאיבוד. אם גם ככה דני לא מביא את האקסטרה שהיינו מקבלים ממנו בהתקפה, לפחות נסבול פחות. שנית, אולי תחרות (אמיתית, לא חרטא) תחזיר את דני לעניינים.

אהבתי מאוד לראות את אלכסיס משחק כ-9 אמיתי מאז שנכנס ומקווה שזה יימשך. יחסית לגודל שלו, הוא אדיר בקרבות אוויריים וביכולת לשמור על הכדור, גם אחרי מסירות ארוכות והשער של מסי הוא דוגמא טובה לזה. יש חיסרון במערך הזה (אין קיצוני אמיתי באחד הצדדים – וכל עוד דני אלבס בכושר כזה, בו באמת בעיה), אבל יש לו יתרון גדול כשאלכסיס מושך שחקן מקדימה (ועושה את זה מצויין עם תנועה טובה) ומסי מגיע מאחור לשטחים המתים.

 

והפולגה? אין מילים, כרגיל. משחק ככה-ככה (בסטנדרטים שלו, כן?), לא הכי מדוייק, אבל תופר עוד צמד (ותודה לדודו) בדרך לפאקינג 76 שערים (!) בשנה אחת ושבירת השיא העתיק של פלה מ-1958. נתון מעניין בעונה הזו של מסי, שהוא לא סיים אף משחק ליגה עם שער – בכל משחק שהוא כבש בליגה, זה היה עם צמד (6 פעמים) או שלושער (פעם אחת). בסה”כ 15 שערי ליגה (11 בחוץ), מרחק 7 מהשיא (22) של מסי לשערים בחצי הראשון של העונה, שנרשם כמובן בעונה שעברה. ויש לו עוד 8 משחקים עד סוף השנה.

 

הטוב: אולי זה ישתיק את פלה?

 

הרע: מסצ’ראנו חייב מנוחה.

 

המכוער: מעלה את מוראטה רק כשאין לו ברירה ומתגאה בזה.

 

ברצלונה

מאיורקה

השחקן

ציון

השחקן

ציון

ואלדס

6

אוואט

4

דני אלבס

5

נבארו

6

מסצ’ראנו

4

גרומל

5

פיקה

6

אנדרסון קונסייסאו

5

ג’ורדי אלבה

6

ביגאס

5

בוסקטס

7

אנסואה

5

צ’אבי

7

פינה

7

ססק

7

מרטי

5

דוד וייה

6

פריירה 6

מסי

7

ויקטור

6

טייו

7

חמד

5

חילופים

חילופים

אלכסיס – 66′

7

אלפארו

5

בארטרה – 84′

לא שיחק מספיק

פונטאס

לא שיחק מספיק
מונטויה – 87′ לא שיחק מספיק מארק פרננדס לא שיחק מספיק

סטטיסטיקה

ברצלונה

מאיורקה

ניסיונות לשער

12

5

מתוכן למסגרת

5

3

קרנות

6

6

עבירות

5

18

צהובים

1

1

החזקת כדור

73%

27%

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו