ישנים והופכים

ויחר אפו של מסי בדקה ה-70 ויחליט שדי להתעסק בקקי, והפך משחק חלש ופיגור 1-2 לניצחון 2-3 על ספרטק.
לא צריך להקל ראש בניצחון הזה. בסך הכל ספרטק, אבל בשביל משחק פתיחה בליגת האלופות ואחרי שאתה מאבד את הבלם המוביל (הכשיר) שלך, צריך להעריך רמונטדה מול בונקר שכזה. ברור שהמערך של הרוסים קרס, אבל זה בזכות החילוף המצויין של טיטו בהכנסה של אלכסיס (ואגב, לא יודע למה מדברים על 3:4:3. אתם מודעים לזה שה”קשר” הרביעי הוא בעצם מסי, כן? זה היה יותר 3:3:4), שהעמיס עוד על ההתקפה ופורר את ההגנה של ספרטק.

זו לא הייתה יכולת שיא (אני מייחס את הסגנון האיטי בהתחלה, בין השאר, לחלוקת כוחות בעקבות העומס על שחקני הנבחרת בקיץ), אבל בשלב הזה של העונה, הדבר היחיד שמעניין זו התוצאה, ובשקט בשקט – זו כבר הרמונטדה השלישית שלנו (ספרטק, סופרקופה1 ואוסאסונה). איך אוסקר אמר אחרי אחד המשחקים של מכבי ת”א העונה: “עדיף לתקן אחרי ניצחון”. ו-וואלה, לא חסרים דברים שצריך לעבוד עליהם.

אני אתחיל מההגנה כי זה הנושא הכי חשוב שאני לוקח איתי מהמשחק הזה: כתבו פה שבארטרה היה צריך להכנס ולא סונג. מעבר לזה שאני מסכים עם זה, אני אוסיף ואומר שהבחירה הזו של טיטו עיצבנה אותי מאוד. יושב לך על הספסל בלם צעיר שכבר עשה את כל התהליך (בארסה ב’, פריטמפורדה) והתחיל את העונה כבלם הרביעי ברוטציה. אוקי, ברור שפיקה, פויול ומסצ’ראנו לפני בהיררכיה, אבל תן לו להיות הבלם הרביעי ברוטציה. אבל תהפוך את הקשר האחורי שהבאת לבלם (פחחחח) ותדרדר את מעמדו של הילד עוד יותר. בחייאת, עוד שנייה הוא הולך לפצח גרעינים עם פונטאס ביציע.

ראיתי שטיטו אמר שהשיקול שלו היה שבארטרה לא שיחק עדיין העונה במשחק רשמי (וחבל באמת שהוא לא קיבל דקות, אפילו 5-10 דקות גארבג’ בסוף משחק. דמיינו שלא היינו מקבלים את ספרטק, אלא איזו סיטי או פ.ס.ז’. במחזור ראשון באלופות…מה אתם אומרים על טבס ואגוארו מול מסצ’ראנו וסונג?) והקמרוני כן. גם עם זה לא הייתי הולך על סונג, אבל נניח. אני מקווה שטיטו ילמד מכך (בדיוק כמו עם מונטויה/אדריאנו בקלאסיקו) וייתן לבארטרה הרכב כבר במשחק הליגה הקרוב. אם צריך “לבנות” מרכז הגנה חדש לתקופץ ההיעדרות של PP – וצריך – אני הולך עם בארטרה ולא עם סונג.

הקמרוני, כרגע, הוא לא בלם בעליל, הוא ממש איטי ובנס הנוכחות שלו לא עלתה לנו יותר ביוקר. מעבר לזה, מרכז הגנה שמורכב משני קשרים אחוריים, יצליח במקרים נדירים מאוד וזה למרות הגדולה של מסצ’ראנו, שחילץ אתמול הכי הרבה כדורים – 15. אף שחקן אחר לא עבר את ה-7. וכאילו שלא מספיקות הצרות האלה, דני אלבס היה נוראי, עשה שטויות כהרגלו ולא תרם כמעט כלום. אני נשבע לכם שהייתי מת שטיטו יוציא אותו בשלב הרבה יותר מוקדם. אם פיקה לא היה פצוע, אפילו הייתי אומר לתת למונטויה לרוץ בהרכב כבר מגרנאדה – שדני יבין שהוא צריך להרוויח את המקום שלו. זה אולי נשמע קצת מפחיד כי בכל זאת קלאסיקו אוטוטו, אבל ספסול אחד (מסיבה מקצועית, לא פציעה) והליצן הברזילאי יבין את המסר. תאמינו לי.

ואם נחזור רגע לספרטק. טייו היה נהדר באגף שמאל, חגג כאילו אין מחר על המגן הימני של הרוסים (הוא היה ממש גרוע) ועשה עבודה מעולה. ואז טיטו הזיז אותו ימינה. פור קה? הוא סתם נעלם שם ומשום מה – בימין לא הלך על דריבל, אלא רק מסר אחורה. הנוכחות שלו עזרה לנו מאוד לרווח את המשחק מהאגפים כשהכל היה סתום מהאמצע וטוב שיש לנו אופציה של שחקן “שונה”. עם זאת, לא צריך לצאת מפרופורציות. הוא לא היה קייטע לפני, והוא לא מסי עכשיו.

אני נהנה לראות את צ’אבי (143 מסירות ב-92.3%!) ביכולת הזאת ואני בטוח שככל שהעונה תתקדם, בתקווה שהוא ישמור על עצמו, הוא יהיה אפילו רענן יותר אחרי הקיץ עם הנבחרת. לססק היה משחק רע, זה נכון, ובעיקר לא אהבתי את קבלת ההחלטות שלו. הוא פשוט לא היה מרוכז, הייתה איזו התקפה שהוא יכול היה בכדור ימינה להעמיד שחקן מול שוער ובמקום זה האט את ההתקפה והלך על מסירה בטוחה שמאלה. אני בטוח שבסוף זה יתחבר, אבל כרגע, אם הקלאסיקו מחר – הייתי רוצה לראות את תיאגו כשותף של צ’אבי. אני חושב שגם לבוסקטס לא היה משחק כל כך טוב. זה לא שהוא הזיק, אבל הוא גם לא דחף מספיק קדימה ושוב נטה ליותר מדי מהלכים מיותרים של מעבר למה שצריך – מסירות מסובכות וכו’.

לא התלהבתי, בלשון המעטה, מהאדישות של מסי (אם להיות הוגנים – זה לא רק הוא, אלא מרבית השחקנים) עד הפיגור ואני בטוח שעם יותר “אש” בעיניים בשלב מוקדם יותר, לא היינו נקלעים ל-2:1 הזה. אבל בסופו של דבר הוא התאים את עצמו מהר לסיטואציה ועשה את מה שצריך, אז באמת שאי אפשר לבוא אליו בטענות.

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו

חולצות ברצלונה ב-80 שקל? המדריך המלא לרכישה

מדריך קניית חולצות ברצלונה 2023