יששששש!!!

בארסה אספה את כל הנקודות המהמבצר של ולנסיה עם שער ניצחון בדקה ה-93 מרגליו של סרג׳י בוסקטס.ניצחון עצום מבחינה מוראלית, ואני ממש מתחבר למה שסנטי נולה אמר אמש: ״מהמסטאייה לוקחים מה שיש ובורחים״. קיבלנו כל כך הרבה נשיכות בתחת באיצטדיון הזה, גם בתקופות הכי גדולות שלנו, כך שלצאת משם עם נקודות זה לא עניין של מה בכך. אין לנו סיסטמה קבועה ואין טקטיקה פורצת דרך, אז שלפחות יהיה לנו מומנטום.

 

אוהדי בארסה מרבים לחטוא בביקורת נוקשה על הקבוצה שלהם (בצדק חלקי) ומתעלמים בלי הפסקה מהיריבה שעומדת מולם. ולנסיה מודל 2014-15 היא קבוצה טובה! במיוחד בבית שלה. הפעמים הבודדות שראיתם את צ׳ולו סימאונה עומד חסר אונים הייתה במסטאייה לפני חודשיים, כשהקבוצה שלו התפרקה נגד אותה ולנסיה. הם לחצו טוב, הניעו כדור טוב והוציאו אותנו מהקצב. חלק מזה הודות לגאונות של לוצ׳ו: אני הייתי אחד מהמצדדים בקישור של בוסקטס ומסצ׳ראנו, אבל עם קישור של ארבעה, ולא בוסקטס כ-50-50 שהלך לאיבוד לחלוטין. (אגב, זה לפחות אומר שלוצ׳ו מפנים ביקורת והצעות, חודש אחרי שפסל לחלוטין את הרעיון של בוסי ומסצ׳ה ביחד בקישור).

 

 

מסי נגע בכדור פי 2 פחות מאשר אצל סביליה ואפואל, ולנסיה עשתה עליו עבודה טובה מאוד עם לחץ משולש של גאיה, גומס ואפילו רודריגו. בוסקטס כקשר 50-50 לא ממש יכול לעשות משולשים עם עצמו והיה באיזור צד ימין בור של ממש. ויתרה מכך, זה היה נראה כאילו מסי משחק עם פדרו ומוניר ולא עם ניימאר וסווארס.

 

לצ׳אבי היה קשה לעמוד באינטנסיביות ומסצ׳ראנו היה היחיד שבלט בקישור, גם בדחיפה הנחוצה קדימה. חוץ מהחפסיטו חייבים לציין את פיקה ובראבו. פיקה היה ממש טוב, אבל נכוונו מה״ממש טוב״ הזה בעבר ולכן צריך לחכות להמשכיות. בראבו הביא נקודה וחצי מהשלוש האלה עם הצלות אדירות, גם האחד על אחד מפגולי, וגם העצירה הגדולה מהבעיטה של נגרדו. באופן כללי גם נגרדו וגם פגולי עושים במכנסיים נגדנו, ואמש לא היה יוצא דופן.

 

עוד משהו לגבי מסי, ש״הוא לא אותו שחקן״. זאת נגזרת של השיטה ואבולוציה של השחקן. אני ראיתי את ״אותו שחקן״ במשחק ההוא של ארגנטינה באפטון פארק, שם הוא השתולל בלי הפסקה באיזור המחייה הטבעי שלו. מסי שמקבל כדור מעמדה של קשר אחורי וצריך להניע את כל הקבוצה לא יכול להיות ״אותו שחקן״. מעבר לכך, ישנה אבלוציה של השחקן עצמו וטבעי שדברים ישתנו מגיל 19 לגיל 27. אני לא חושב שהיה מישהו שאמר על למייקל ג׳ורדן ב 96 ״נו, זה לא אותו שחקן שעשה ממוצע של טריפל דאבל ב 87״. מסי כרגע בממוצעים של 09/10 (ויותר טובים מ 08/09) עם קבוצה משמעותית פחות טובה, אבל לצערי תמיד ימדד מול 10/11 ו 11/12, עונות ששום שחקן בהיסטוריה לא עשה ולא יעשה בעתיד הקרוב.

 

ולגבי בארסה. תקראו לי סאדיסט, אבל זאת בארסה שאני ושאר האוהדים הותיקים מכירים. הנהלה מושחתת ורקובה, סגל בעייתי, מאמן עם החלטות תמוהות ושפע ביקורות. רק חסרה לנו הירייה הקבועה ברגל, אתמול לפחות נמענו מזה.

 

אה, מסצ׳ה:

 

 

 

הטוב: ניצחנו.

 

הרע: קוון עיוור.

 

המכוער: שופט עיוור שהוציא צהוב למסי על ביזבוז זמן אחרי שזרקו עליו בקבוק!

 

ההרכב:

 

בראבו (9).

אלבס (3), פיקה (8), מאתייה (6), אלבה (6).

בוסקטס (6), מסצ׳ראנו (8), צ׳אבי (5).

מסי (7), סווארס (5), ניימאר (5).

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו

חולצות ברצלונה ב-80 שקל? המדריך המלא לרכישה

מדריך קניית חולצות ברצלונה 2023