כתוב בספרים

הגביע איתו החלה השושלת של גווארדיולה, היה פרק הסיום המושלם לקבוצת הכדורגל הגדולה בהיסטוריה, עם 0-3 מוחץ על בילבאו. פדרו (צמד) ומסי כבשו.

“אני כל כך שמח להיות חלק מהמועדון הזה. זה כבוד בשבילי להיות חלק מהמועדון המדהים, היוצא מן הכלל, הענק הזה”.

“המועדון שלי”.

פול גריגראס, הבמאי של “זהות בדויה”, הטרילוגיה על ג’ייסון בורן, נבחר לפני שבועיים לביים סרט קולנוע על 4 השנים האלה של בארסה. והסיום אתמול הוא “קאט” מושלם לריגושים שאני בספק אם מועדון אחר בעולם יוכל לספק את אוהדיו. אי פעם.

“אני מאושר מזה שגרמנו להרבה אוהדים אושר היום”, אמר המיסטר אחרי השישיה ההיא לישבן של רעל מדריד. זה כל הסיפור. קבוצות שיביאו תארים היו וגם יהיו. קבוצה כזאת שתגרום לשרשרת אורגזמות של אושר, עם כדורגל עילאי, ללא מורא, עם שיאים של יכולת כדורגלנית ועם 200 אחוז הקרבה, לא תהיה. 14 תארים ב-4 שנים הם רק התוצר הגולמי בנטו שהכדורגל הכי טוב שראיתי בחיי הצליח להביא.

חצי השעה הראשונה הייתה שירה צרופה לכדורגל הזה. התחושה הזאת שכולם ב ZONE ושום קבוצה לא מסוגלת לעצור אותנו. הם הבטיחו שהם יתנו הכל, והם עשו את זה. גמרו את המשחק בחצי שעה אמנם, אבל עשו את זה. אלה דברים שאי אפשר לנתח, אינטילגנצית משחק מהרמה הגבוהה ביותר שבילבאו ברב טיפשותה נתנה לה את השטחים כדי להשתולל ולפרק אותה לגורמים.

לצד כל האושר האדיר הזה, יש את תחושת העצבות הבלתי נמנעת מהניתוק של הזוג המושלם, פפ גווארדיולה ובארסה. קראתי מספר ציטוטים בשבועות האחרונים על מאמני בית בכירים אחרים שאימנו בקבוצות הנעורים שלהם, שסיפרו עד כמה זה קשה לאמן את האהבה האמיתית שלך. פפ הוא קולה שרוף יותר מאיתנו, אדם שפאפא ואלנטי אמר עליו שהוא לא יכול לאכול אחרי הפסד של בארסה. בשר מבשרנו, דם מדמנו, המאמן הגדול ביותר בכל הזמנים. “העייפות” הוא מדגיש פעם אחר פעם, ואפשר להבין. לפחות הוא השאיר לנו זיכרונות שספק אם יעייפו אותנו אי פעם.

יוצאים לפגרה, נתחיל לנשום קצת אחרי הירידה מרכבת ההרים המטורפת הזאת. אבל אל תזרקו את חגורות הבטיחות, בארסה עוד תעניק לנו עוד הרבה רגעי אושר. מישהו אמר סופרקופה?

 

“היה לי הכבוד להיות חלק מהתהליך הזה, שהתחיל לפני הרבה זמן, אבל לא התחיל איתי ולא הסתיים איתי. אני משאיר משהו בשביל אלה שיתפסו את מקומי. לא המצאתי שום דבר. אני משוכנע שאחנו משאירים זיכרונות טובים מאחור, כשעם הזמן, אנשים יגידו שהשחקנים האלה שיחקו כדורגל מצוין ומהנה מאוד”.

 

“מבחינת כדורגל, זאת הייתה השנה הכי טובה שלנו. צמחנו מבחינה טקטית. בשנים הראשונות הכל היה זיקוקים ואנרגיה טהורה, השנה הזאת הייתה יותר מתמטית. אני משוכנע שעם הזמן הקבוצה הזאת תהיה טובה יותר”.

 

GRACIES PEP

 

 

הטוב: סיום מתוק, ל-4 שנים מדהימות.

 

הרע: סיום.

 

המכוער: ‘מיוחדים’ שחושבים שהם שיחקו את הכדורגל הכי טוב בעולם, ושהם יותר טובים ממסי…

 

ההרכב:

פינטו (5).

מונטויה (6), פיקה (7), מסצ’ראנו (8), אדריאנו (7).

צ’אבי (8), בוסקטס (8), אינייסטה (8).

אלכסיס (8), מסי (8), פדרו (8).

 

סטטיסטיקה:

בעיטות לשער: ברצלונה 15, בילבאו 6.

למסגרת: ברצלונה 10, בילבאו 2.

עבירות: ברצלונה 9, בילבאו 19.

החזקת כדור: ברצלונה 58%, בילבאו 42%.

 

55,590 צופים ב’ויסנטה קלדרון’, מדריד.

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו