להתראות דני

זה היה ב-31 באוגוסט 2007, היום האחרון למועד העברות. דני אלבס כבר היה נחשב אז למגן הימני הכי מבטיח שקיים בכדורגל, ובארסה לא ממש הסתכלה לכיוון שלו, הרי 68 מיליון יורו כבר נזרקו על אבידאל, אנרי, טורה ומיליטו – ורייקארד האמין בג׳אנלוקה זאמברוטה, בלי לדעת איזו עונת נפל זאת הולכת להיות…

הכותרת במארקה: ״מדריד הולכת על המגן הימני הטוב בעולם״

בשלהי אוגוסט, במדריד (כפי שאתם רואים בכותרת), באמת ניסו ללכת בכל הכוח על אלבס וגם הגיעו לסיכום אישי עם הברזילאי (הוא הודה בכך לפני כמה חודשים), אבל ברגע האחרון נשיא סביליה דל נידו נופף בהצעה נגדית מצ׳לסי ומדריד ירדה מהפרק. אחר כך הוא ביקש עוד יותר כסף גם מאברמוביץ׳, ממש עד היום האחרון ושם זה נגמר. אני זוכר את עצמי ב-31 באוגוסט בחצות מרפרש את האתרים ומקשיב לרדיו מארקה, עד שבחצות שעון אנגליה (2 בלילה בישראל) נסגר המועד ודני אלבס נשאר מתוסכל בסביליה.

מונצ׳י סיפר ב-2010 שמה שהפריד בין צ׳לסי לסביליה היו 400 אלף יורו.

400 אלף יורו הפרידו בין אלבס לובש כחול ומחלטר באנגליה ובין הפיכתו למגן הכי טוב בהיסטוריה שלנו.

כשפפ גווארדיולה נפגש עם צ׳יקי ולאפורטה במאי 2008 ואמר להם שדני אלבס הוא ״החלק האחרון בפאזל״, אף אחד לא הבין עד כמה המשפט הזה נכון. לפפ היו ויהיו נפילות ברכש, אבל את הרכש הכי נכון שלו אי אפשר לקחת ממנו. דני אלבס הוא רכש שאשכרה שינה חלק מההיסטוריה שלנו. אני בספק אם היינו יכולים למצוא מישהו שיכל להשלים את צד ימין שלנו בצורה כל כך טובה, מישהו שמחזיק בסינרגיה עיוורת עם מסי, ומישהו כל כך צבעוני בחדר ההלבשה.

טקטית, מיותר לציין, אלבס היה בינגו. קשה למצוא בנוף הכדורגל היום מגנים שיודעים להחזיק אגף שלם לבד כמו דני אלבס בשיאו. מחוץ למגרש בארסה תמיד צריכה את הילד הרע, ״הסטויצ׳קוב״ שלא יתכופף לכאפות שמגיעות מהסנטרל לצ׳רה וגם ידע להחזיר.

היו עליות, היו נפילות – היו אין ספור חלליות ליציע וציפורים מתות בסתר, אבל מי יזכור את זה? אף אחד. יזכרו את ההרמה לאטו בנס של סטמפורד ברידג׳, הבננה, ההשחלה של כריסטיאנו, הבישול לזלטאן בקלאסיקו ועוד 102 בישולים. יזכרו שחקן שיהיה מאוד קשה למלא את הנעליים שלו, ואדם שיהיה בלתי אפשרי להחליף.

אובריגדו דני, תודה על הכל.

אנחנו חווים עזיבות משמעותיות ב-4 השנים האחרונות. ויהיו עוד עזיבות משמעותיות בעונות הבאות, זה תהליך טבעי לגמרי. אבל לא מדובר פה בקונוסים פטפטנים ממדריד, אלא אשכרה בשחקנים בסדר גודל היסטורי. עוד אינדקציה למה צריך כל כך להעריך את התקופה הזאת.

שי

חי ונושם בלאוגרנה מאז 1991. הקים את ״בארסה מאניה״ כפרויקט צד בתיכון, והשאר היסטוריה.

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו

חולצות ברצלונה ב-80 שקל? המדריך המלא לרכישה

מדריך קניית חולצות ברצלונה 2023