מסי האריך חוזה רשמית עד 2021, הנה הראיון המלא במארקה

הראיון המלא של מסי ל’מארקה’:

מראיין: מה נשאר מהילד הזה שהגיע לברצלונה, בגיל 13 ומלא התלהבות?

“החלומות והרצונות שלי נשארו זהים. כמובן, המון זמן עבר מאז וקרו דברים רבים, על המגרש ומחוצה לו”.

האם חיי המשפחה שלך השתנו, עם היציבות של היחסים שלך עם אנטונלה והלידה של ילדיך?

“זה שינוי גדול מאוד בכל היבט. אתה מתחיל לראות דברים שונים בצורה שונה. האמת היא שלהיות אבא זה הדבר הטוב ביותר שקרה לי בכל חיי. יש לנו שני ילדים ואנחנו מצפים לעוד אחד. הראשון היה תחושה מדהימה, אותו הדבר לגבי השני וכך גם יהיה עם השלישי”.

איך עוברים חיי היום-יום שלך עם ילדיך? לא מזמן ראינו תמונה שלך קורא סיפור עם תיאגו.

“חיי היום-יום שלי תלויים ומבוססים מאוד סביב הילדים. בבוקר אני לוקח אותם לבית הספר, וכשאני חוזר מאימונים, אני למעשה הולך ישירות לאסוף את תיאגו. כשהוא מסיים בית ספר, אנחנו מנסים לבלות ביחד את הזמן עד הארוחה. אנחנו מניחים אותם במיטה ואז לא יותר מדי, אנחנו מבלים ביחד בין עצמנו כדי להעביר את הזמן. כל מה שמשפחה נורמלית עושה”.

האם הם מבקשים ממך לשחק איתם כדורגל בבית?

“הם לא נוהגים לבקש ממני לשחק איתם כדורגל. לפעמים הם כן, אפילו מתאו, שהוא הצעיר יותר. תיאגו כבר הולך לאימונים, אבל בדרך כלל הם לא מבקשים ממני לשחק”.

וכשאתה זורק את הכדור למתאו, הוא זורק אותו בחזרה עם יד ימין או שמאל?

“ימין. שניהם ימניים”.

כשאתה מגיע הביתה, אתה מדבר על כדורגל עם אנטונלה והילדים או שאתה מסוגל להשאיר את זה מחוץ לדלת ולהתנתק באופן מוחלט?

“אנחנו מדברים מעט מאוד על כדורגל בבית, משהו גדול מאוד צריך לקרות בקבוצה או בנבחרת כדי שזה יהפוך לנושא שיחה אצלנו בבית”.

מה הילדים שלך שואלים אותך? האם הם מבינים מי זה ליאו מסי?

“מתאו מן הסתם עדיין לא, הוא מוצא את זה מוזר כשמישהו ניגש ומבקש תמונה או חתימה. הוא לא מבין. תיאגו מתחיל להבין, פחות או יותר, אבל לא מאוד. הוא אוהב ללכת לאצטדיון ולצפות במשחקים, אבל הוא לא מבין לחלוטין. לפעמים הוא צופה בי בבית וקורא לי ‘מסי’ כמו האוהדים. הוא לא באמת מאוד מבין”.

מה תעשה בעתיד? האם תהיה מאמן או שאתה רואה את עצמך חי חיים שקטים ומשחק גולף?

“אני לא יודע מה אעשה. דיברנו כמה פעמים כמשפחה על מה אעשה ואיך אעסיק את עצמי בזמן שלי כשקריירת הכדורגל שלי תסתיים, אבל זה לא משהו שכבר נקבע. תמיד אמרתי שאני לא רואה את עצמי כמאמן, אין לי את ההרגשה הזאת. אולי זה יכול להשתנות בעוד שנים, אבל עדיין נשארו לי כמה שנים לשחק ואז נראה. כשהסוף יתקרב, יתבצע משהו”.

קולגה שלך סיפר לי שאתה די חסון באופן טבעי, האם זה המצב – שאתה עובד יותר על אימונים גופניים/הדיאטה שלך?

“זה שום דבר מיוחד. טיפלתי ודאגתי לדיאטה שלי במשך שנים. אחרי האימון אני עובד על הרגליים שלי ומחזק אותם, אבל אני לא ממש בחור של חדר כושר”.

האם אתה אוהב לבשל?

“לא, מעולם לא ממש אהבתי. אני יכול להכין משהו, אבל לא הייתי ממסחר אותו”.

ספר לנו על משהו שהורדת מהדיאטה שלך שממש אהבת?

“זה כנראה שוקולד, זה הדבר הקשה ביותר עבורי. אפילו היום, מפעם לפעם, אני ‘חוטא’ עם שוקולד”.

האם הסייסטה (מנוחת צהריים) עדיין חשובה בשגרה שלך?

“לא, כבר לא. האמת היא שאני מתגעגע אליה. כשאני עם הנבחרת, זו ההזדמנות היחידה שיש לי לנמנם. עכשיו אין לי זמן כאן, בגלל הילדים”.

יוצא לך לצפות במשחקים רבים?

“כן, אני אוהב לעשות את זה. אני עדיין עוקב המון אחרי הכדורגל”.

האם אתה עוקב אחרי תחרות מסוימת?

“באופן כללי, אני צופה בהכל. כמובן הליגות בספרד, אנגליה וארגנטינה, למרות שזה תלוי בלו”ז שלי שיש לו השפעה על כך. אני עוקב אחרי קצת מכל דבר”.

גם הליגה הצרפתית?

“כן, עכשיו קצת יותר מבעבר”.

האם זה קל להיות ליונל מסי?

“אני אדם נורמלי שמנסה לחיות חיי משפחה. כן, זה נכון שהייתי רוצה שלא יזהו אותי ויהיו לי חיים טבעיים מבלי שכולם צופים בי, מפעם לפעם”.

עכשיו יש לך ארבע נעלי זהב. מה אתה חושב כשאתה רואה את הפרסים האלה?

“זו דרך נהדרת להכיר במה שזה מייצג, אבל תמיד אמרתי שהמטרה שלי מעולם לא הייתה תארים אינדיבידואליים. אני מעדיף לזכות בעוד תואר של ליגת האלופות או בלה ליגה, אלה העדיפויות שלי. אבל זה נחמד להחזיק בהם בבית בגלל המשמעות שיש להם”.

האם מנצ’סטר סיטי היא ה-קבוצה שצריך לנצח השנה?

“סיטי היא אחת מהקבוצות החזקות ביותר כרגע, יחד עם פ.ס.ז’. הן שתי הקבוצות החזקות ביותר בנקודת הזמן הזאת, אבל זו עונה ארוכה מאוד. אני לעולם לא פוסל את ריאל מדריד בגלל מה שהם עשו, מה שיש להם והניסיון שלהם, למרות שעד כה הם לא משיגים את התוצאות שכולם ציפו להן. כך גם לגבי באיירן מינכן – זאת עוד קבוצה גדולה שתהיה שם בסוף השנה. אבל זה נכון שכרגע, סיטי ופריז הן הטובות ביותר”.

האם סמואל אומטיטי מפחיד כמו שהוא נראה גם באימונים או שהוא שקט יותר?

“אומטיטי מתאמן כמו שהוא משחק, הוא לא עוצר ולא מחזיק כלום. לעולם לא, לא במשחקים ולא באימונים. מחוץ למגרש, הוא בחור מצוין”.

האם הופתעת מהתצוגות של הצרפתי?

“למען האמת, לא ידעתי עליו הרבה כשהוא הגיע. בצפייה בו מתאמן, מה שהוא עושה במשחקים לא מפתיע אותי. אני רואה את כל האיכויות וזה כבר לא מפתיע אותי כשהוא עושה את זה בגדול”.

למה ברצלונה שוברת שיאים הגנתיים העונה, במקום שיאים התקפיים?

“העזיבה של ניימאר גרמה לצורת המשחק שלנו להשתנות. איבדנו פוטנציאל אופנסיבי גדול אבל זה תרם לנו מבחינה הגנתית. כעת אנחנו הכי ‘חמושים’ במרכז המגרש, יש לנו יותר איזון וזה עושה אותנו חזקים יותר הגנתית”.

איך אתה מסביר את הקשיים שהיו לארגנטינה במוקדמות המונדיאל ואיך אתה מבטיח שתהיו תחרותיים מספיק כדי לנסות ולזכות בטורניר?

“זאת הייתה תקופה קשה עבורנו. החלפנו שלושה מאמנים וזה לא קל להסתגל לכל אחד מהם. לכל אחד מהם יש את פילוסופיית הכדורגל האישית שלו ואת הרעיונות שלו. עכשיו זה חורחה סמפאולי ושיחקנו איתו רק ארבעה משחקי מוקדמות וכמה משחקי ידידות, אז נמשיך בתהליך הצמיחה הזה. מעבר לזה, המוקדמות היו קשים מאוד בפני עצמם. בכל יום, הכדורגל נהיה יותר מאוזן וזה קשה להעפיל”.

ב-2014, הפסדתם את הגמר לגרמניה. האם גרמניה שוב יהיו הפייבוריטים ב-2018 או שאתה רואה מדינות אחרות, כמו ספרד או פורטוגל, מהוות אתגר ומתחרות?

“גרמניה תהיה אחת מהפייבוריטיות, כמו תמיד. יש עוד נבחרות שהן מועמדות גדולות: ברזיל, ספרד, צרפת… הם חזקים יותר עכשיו ומגיעים למונדיאל בכושר טוב”.

שיחקת נגד הולנד בחצי הגמר בברזיל. האם אתה מופתע ששחקן גדול כמו אריאן רובן לא נמצא במונדיאל?

“זה קצת כמו שאמרתי לפני. מדובר בקשיים שכל נבחרת פוגשת בניסיון להעפיל, גם בדרום אמריקה וגם באירופה. כיום, הכדורגל קרוב מאוד וכל נבחרת קטנה שמסודרת מאוד יכולה להפוך את החיים שלך למסובכים. הולנד ואיטליה לא יהיו שם, נבחרות שהשתתפו במונדיאל במשך עשורים ואף אחד לא ציפה מהם להיכשל בלהעפיל”.

אוהדים רבים בטורקיה מבקרים את ארדה טוראן. מה דעתך עליו כשחקן?

“לארדה יש הרבה איכויות, הוא שחקן יוצא מן הכלל. היה לו מזל רע בכך שחסרו לו הביטחון וההמשכיות שכל שחקן צריך כדי לשחק היטב בקבוצה. הוא הגיע לכאן מאתלטיקו מדריד, שם הוא שיחק בעמדה שונה. לשחק פה ושם זה לא כמו לשחק בכל שבוע, זה הרבה יותר קשה. כשהוא שיחק והייתה לו המשכיות בקבוצה, הוא שיחק היטב”.

מה אתה חושב על ההדחה של איטליה מהמונדיאל? אתה חושב שהכדורגל האיטלקי מאבד מהעמדה הבולטת שלו בכדורגל האירופי?

“זה נכון שהכדורגל האיטלקי הוא לא מה שהיה לפני שנים, זו המציאות. אני לא חושב שזה קשור לאי ההעפלה למונדיאל. כוחות גדולים בקאלצ’יו כמו מילאן ואינטר הם לא מה שהיו לפני עשור, וזה הורגש בכל הכדורגל האיטלקי. לאט לאט, הם מנסים לחזור למסלול. מעל הכל, הקבוצות הללו צריכות להיות חזקות יותר ברמה האירופית שוב”.

מה דעתך על המשבר בריאל מדריד?

“זה זמני בלבד. זו לא הפעם הראשונה שראינו את מדריד בסיטואציה כזאת בליגה מהטופ. בסופו של דבר, הם יחזרו ויילחמו על הכל – בגלל הקבוצה שיש להם, השחקנים שלהם ובגלל שהם היו כאלה מאז ומעולם”.

האם כריסטיאנו רונאלדו הוא היריב הגדול שלך על כדור הזהב או שאתה חושב שיש סיכוי גם לשחקנים אחרים?

“יש המון שחקנים גדולים היום בסביבה שיכולים לזכות בכדור הזהב. בשנים האחרונות אולי היו רק שניים, אבל עכשיו שחקנים כמו ניימאר, קיליאן אמבפה וסוארס יכולים להתחרות על הפרס הזה”.

כריסטיאנו אמר לא מזמן, שתוכלו להיות חברים טובים בעתיד. אתה חושב שזה אפשרי?

“אני לא יודע אם נהיה כאלה. חברות נבנית בכך שאתם מבלים זמן ביחד ומכירים אחד את השני. אין לנו יחסים, בעיקר כי אנחנו רואים אחד את השני רק בטקסי פרסים ואלה הפעמים היחידות שבהם יוצא לנו לדבר. הכל בסדר, אבל החיים שלנו לא מצטלבים בדרך כלל”.

שי

חי ונושם בלאוגרנה מאז 1991. הקים את ״בארסה מאניה״ כפרויקט צד בתיכון, והשאר היסטוריה.

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו