פפ בראיון: ״הלוואי ואחזור לבארסה כמאמן נוער״

חלק מהפנינים בראיון של פפ גווארדיולה עם חורחה ולדאנו:

״אני אסיים את הקריירה היכן שהתחלתי. הצעדים האחרונים שלי יהיו באימון בקבוצות נוער, הלוואי שזה יהיה בבארסה״.

״הנוכחות של קרויף הייתה מספיקה. עם משקפי ריי באן ומשמעת נוקשה. לא טוב לך? שם הדלת. הוא בדיוק היה שם להוריד אותך לקרקע כשאתה בן 16 ושהעולם אומר לך שאתה טוב יותר ממה שאתה באמת״.

״היו פעמים שהוא אמר דברים שאני לא חושב שהוא האמין בהם, אבל הוא גורם לשחקנים להאמין בהם. צורת המשחק והדרך היו לא לחפש תוכנית ב׳, אלא להמשיך לשפר את תוכנית א׳״.

״קרויף לא היה צריך לשכנע אותי, הוא גרם לי להתאהב בכדורגל״.

״עם כל הכבוד, ריאל מדריד של בוטרגניו (זאת שלקחה 5 אליפויות ברצף באמצע שנות ה-80) היא הקבוצה הכי טובה שראיתי. אנחנו היינו מרוצים שמילאן של סאקי דאגה שלא יהיה להם גביע אירופה״.

״קרויף תמיד אמר לנו שאנחנו טובים מהם. לפני המשחק ההוא בטנריפה בקרב על האליפות, הוא אמר לנו שהם הולכים להפסיד בוודאות״.

״קרויף היה הראשון לשלם סכום גבוה על בלם כמו קומאן, זה היה רכש פורץ דרך״.

״בשנים הראשונות שלי, כשהכדור הגיע אליי, תמיד חיפשתי את לאודרופ. מאוחר יותר, כשהמצב הסתבך, תמיד העברתי את הכדור לפיגו״.

״רוברטו באג׳יו הוא אחד השחקנים הכי מדהימים ששיחקתי איתם. עבר 2 ניתוחים קשים ברגל, רץ עם רגל אחת מתפקדת, ותמיד היה במקום הנכון לקבל את המסירה״.

״יומיים או שלושה אחרי שבוסקטס התחיל להתאמן עם הקבוצה הראשונה, מסי בא אליי ואמר: ׳הבחור הזה טוב׳. הוא שחקן שגורם לקבוצה לשחק״.

״לפני שסימאונה התחיל לאמן את אתלטיקו מדריד, הוא בא לברצלונה לראות אותנו מתאמנים. אהבתי את זה מאוד, דיברנו על כדורגל, התווכחנו והוא אמר לי: ׳אני לא אוהב את צורת המשחק הזאת של ברצלונה, אני מצטער״.

״הפחד מלהפסיד הוא מה שמזריק לי מוטיבציה, הפחד מלאכזב את הקהל שלך״.

״אחרי שהייתי בברצלונה, התקשורת באנגליה מאוד רגועה. הרוע והאכזריות שיש בתקשורת בספרד לא קיימים בתקשורת של אנגליה או גרמניה. בספרד משבחים אותך יותר מדי ובצד מכינים את הסכין. באנגליה מבקרים אותך, פה מחפשים לעשות נזק״.

״אם יתנו לי את ההזדמנות, ארצה לאמן נבחרת, זה יהיה מבחן מעניין. ארגנטינה? לא תודה (צוחק)״.

״אני רואה מעט כדורגל, מעט מאוד. מה שאני אוהב לראות זה משחקים ששיחקנו בסיטי ואת היריבות שעתידות לשחק נגדנו. באנגליה יש 8 חודשים בהם יש חושך כבר ב-4, אני מודה ומעדיף להיות עם המשפחה״.

בכל יום נתון

שי

חי ונושם בלאוגרנה מאז 1991. הקים את ״בארסה מאניה״ כפרויקט צד בתיכון, והשאר היסטוריה.

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו