ראקיטיל

צמד של איבן ראקיטיץ׳ סידר לבארסה 0-2 טוב אצל באטה בוריסוב ומקום ראשון בבית שלה בליגת האלופות.זה היה משחק שהיה חשוב לנצח בו ולא משנה איך. ואם אני צריך לבחור ברגע המפנה, אז אין ספק שזו דווקא הפציעה של סרג’י רוברטו. אולי זה הגיע בתזמון הכי גרוע מבחינתו, אבל באמת שבארסה הייתה צריכה לירוק דם כדי להבקיע מול בונקר עם משחק שלם של קישור כמו זה שפתח את המשחק. אני חושב שכדי להיזכר בפעם האחרונה שנראה מרכז שדה כל כך אפור בבארסה, צריך לחזור לימי לוצ’ו בבארסה ב’.

 

2 קשרים אחוריים – גם אם בוסקטס תופקד כ-50:50, הוא שחקן עם אוריינטציה דפנסיבית – ולפניו סרג’י רוברטו על תקן זה שאמור לספק את היצירתיות. אמור. סרג’י מעולם לא היה שחקן כזה וגם בימיו הטובים כקשר, התכונה הבולטת שלו הייתה הכניסות אה-לה ססק מהקו השני לרחבה של היריבה, בטח לא ראיית משחק יוצאת דופן או קסמים בחלק הקדמי. וכל זה מול בונקר שבו אין שטח פנוי, בניגוד מוחלט למשחק מול ראיו. בחיי, היו רגעים שחשבתי שאם בארסה תצליח לכבוש, יהיו חגיגות בקנאלטס.

 

הכניסה של ראקיטיץ’ מיזערה קצת נזקים מבחינת הקישור של בארסה ונתנה לניימאר עוד מישהו לשחק איתו. עוד יעד למסירות. וביום שבו לואיס סוארס לא ממש בשיאו, היינו חייבים תרומה התקפית ממישהו אחר. השערים של ראקיטיץ’ אלה הדברים היחידים שאפשר לקחת מהמשחק הזה (בארטרה היה מצויין, אבל לא רואה את לוצ’ו משנה את דעתו בעניין בארטרה/מתייה), בתקווה שזה מה שיכניס אותו, סוף סוף, לעונה הזו. הגול הראשון היה גדול – הטכניקה, הדיוק, הכל – ובשני ראו עד כמה זה שיחרר אותו. לבארסה, במצבה, אין אפילו אפשרות לחשוב על מציאת ההרכב החזק ביותר, ללוצ’ו בקושי נשארו שחקנים והוא פשוט משחק עם מי שיש עם רוטציות מזעריות, לפחות באופן יחסי. יכולת טובה של ראקיטיץ’ – גול פה, בישול שם – יכולה לעזור מאוד לבארסה בדרכה לחודש ינואר המיוחל.

 

בסיכומו של דבר, זה די עצוב שבארסה הגיעה למצב שיש לה משחק חוץ בליגת האלופות שהוא לא גארבג’ מוחלט והקשר הקדמי בהרכב שלה הוא סרג’י רוברטו. ואני לא בא אליו בטענות, וזה לא משנה מה גרם לזה – לוצ’ו או ההנהלה (דיברנו על זה מספיק) – זו פשוט עובדה. כמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם, מהרגע שראקיטיץ’ נכנס, חשבתי על הקשר המחליף היחיד שנשאר לבארסה, וכן – זה עוד יותר עצוב שמדובר בגומבאו.

 

אבל היי, הוא נתן פס מדוייק ובאיזשהו שלב אפילו השתחרר משני שחקנים שבאו ללחוץ אותו. אצל לוצ’ו זה אמור לסדר לו מקום בהרכב, לא?

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו

חולצות ברצלונה ב-80 שקל? המדריך המלא לרכישה

מדריך קניית חולצות ברצלונה 2023