שיעור בהיסטוריה

מאניטה מצוינת של בארסה לרשת של בילבאו מציבה אותה עם הפתיחה הטובה בהיסטוריה בליגה הספרדית. מסי (צמד), פיקה, אדריאנו וססק כבשו. הפער 6 מאתלטיקו ו-11 מרעל מדריד.

ניצחון מענג, יכולת טובה מאוד. לא מצוינת, אבל כפי שרשמתי בעבר, בארסה מתאימה את עצמה ליריבה שלה, ולשם שינוי לא מסתפקת בשלושה שערים, אלא דוחפת לכבוש עוד. חלק מזה גם בגלל העובדה הפעוטה שבילבאו באה לשחק כדורגל, ולעיתים רחוקות היא גם הצליחה לעשות את זה לא רע, חבל שהכביסה המלוכלכת שלהם בחדר ההלבשה כל כך גדולה.

 


אני חשבתי שלפי זהות היריבה, טיטו יעלה עם MVP מקדימה, ולא אינייסטה הקיצוני. עושה רושם שכרגע זה עובד לו (מה יקרה כשיביאו שמירה כפולה לצד? כבר קרה לנו בעבר), ומשחק עם 4 מהנדסים שהפעם גם עושים שינויי מיקום קונסיסטנטיים יכול להביא את שובר השוויון מכל מקום. בכל מקרה, 4-3-3 קלאסי זה לא, ולמען האמת אין לי בעיה עם כך. כן הייתי רוצה לראות את מסי ופדרו מחליפים מקומות, אבל יש לזה עוד זמן (וקיבלנו רמזים בעבר).

נתוני קילומטראז’ מעניינים:

1. צ’אבי – 12.4 ק”מ.
2. ססק – 12.2 ק”מ.
3. פדרו – 11.9 ק”מ.
4. בוסקטס – 11.7 ק”מ.

תוצאה של משחק טוב, וגם בילבאו שגרמה לנו לרוץ עוד יותר (44% בהחזקת כדור בקאמפ נואו זה לא רע), והיא עובדת יחסית טוב מול משחק הלחץ שניסינו להציג. מושלם זה לא היה.

אז כן, אדריאנו היה טוב התקפית ובינוני הגנתית (שבר את הנבדל), השערים שלו הם תרומה מבורכת, אבל צריכים בטון בהגנה, ואין לו 100 אחוז מזה. פיקה עם משחק טוב מאוד גם מבחינת תיקולים (13) וגם הליכה קדימה. כל השאר היו טובים פלוס. אני כן אציין לטובה משחק אלוהי נוסף של בוסקטס, צ’אבי בן ה-25 (מדהים), וגם אני לא יודע לאכול את פדרו. אם יעשו היילייטס של הפעולות הטובות שלו אמש, הוא יוכל להסתמן כטוב ביותר על המגרש, אבל חלק גדול מהמהלכים שלו פשוט מסתיימים ללא תועלת.

אני חושב שהגדולה הכי גדולה מליאו מסי (כאילו שאין מספיק) הוא שאתם שומעים אנשים חסרי מושג בכדורגל מדברים על המשחק הזה למחרת עם דיאלוג כזה:

“ברצלונה ניצחו אתמול את אתלטיקו (השגיאה במקור)”.

“וואלה? כמה מסי כבש”.

“2”

“רק 2?”

כן, כן. מתייחסים לזה כאילו הוא שחקן כדורסל שרגיל לדפוק 30 נקודות במשחק. מזכיר לי את הדיאלוגים הדביליים שלי עם חברים בחטיבת הביניים בתקופה של רונאלדו המקורי.

 

הטוב: הפתיחה הטובה בהיסטוריה, כמות השערים השנייה בטיבה בהיסטוריה (48 ב-14).

 

הרע: עוד משחק בלי רשת נקייה. פאטתיקו מדריד.

 

המכוער: שוב אוחנה מחליט אחרי 15 דקות ש”זה לא זה” ושפיגלר מוסיף “הרבע השעה הכי רעה שאני זוכר ממנה”.

 

ברצלונה

בילבאו

השחקן

ציון

השחקן

ציון

ואלדס

5

איראיסוס

4

אדריאנו

6

רמאליו

3

פיקה

8

אקיסה

4

מסצ’ראנו

6

אמורבייטה

3

ג’ורדי אלבה

7

אורטונקצ’ה

4

צ’אבי

7

אנדר

6

בוסקטס

8

איטורספה

5

ססק

8

דה מרקוס

6

פדרו

7

סוסאטה 6

מסי

8

אדוריס

5

אינייסטה

7

איבאי גומס

3

חילופים

חילופים

מונטויה – 73′

לא שיחק מספיק

יורנטה

5

תיאוגו – 73′

לא שיחק מספיק

טוקרו

4
סונג – 75′ לא שיחק מספיק סן חוסה 3

סטטיסטיקה

ברצלונה

בילבאו

ניסיונות לשער

19

6

מתוכן למסגרת

10

2

קרנות

3

1

עבירות

7

10

צהובים

1

3

החזקת כדור

56%

44%

 

68,436 צופים בקאמפ נואו

סשה

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו

חולצות ברצלונה ב-80 שקל? המדריך המלא לרכישה

מדריך קניית חולצות ברצלונה 2023