הסיקור: בילבאו 1-0 ברצלונה

שער נגיחה של ראקיטיץ׳ הקנה לבארסה 3 נקודות יקרות מפז וסימון V על אחד ממגרשי החוץ הקשים ביותר בספרד – הסן מאמס. זאת הפעם הראשונה מזה 24 שנים שבארסה מצליחה לחבר 6 ניצחונות רצופים מול האריות הבאסקים.  לאורך כל המשחק, ההחמצות של הקטלאנים (ארדה, מסי ובמיוחד סווארס) גרמו לכל אוהד ותיק כבר להכין את הדלי הדמיוני בראש בשביל הבעיטה הקלאסית של הקבוצה, אבל בארסה ידעה להחזיק מעמד ולצאת עם כל הנקודות מחבל הבאסקים.

הכיסוי של ראקיטיץ׳
הכיסוי של ראקיטיץ׳

התקפית, זה לא היה עוד יום בעבודה אצל סווארס, מסי וארדה. מסי ניפק את רגעי הגאונות שלו אבל הם היו פחות תכופים מהרגיל וגם קינח בהחמצה לא אופיינית. סווארס נכנס לאחד מהימים האלה ששום דבר לא עובד לו, ושם ההחמצות נערמות אחת אחרי השנייה.

מההתקפה למטה דווקא בארסה רשמה משחק טוב למדי, פרט לדניס סווארס החלוד והמתרגש (משחק שני ברצף). בוסקטס התחיל חלש אבל המשיך למשחק טוב מאוד. ראקיטיץ׳ היה מעל כולם בקישור עם 11.5 ק״מ כיסוי, 13 יירוטים מוצלחים (5 תיקולים, 8 חטיפות) ושער ניצחון.

אל מול משחק הלחץ הגבוה של ארנסטו וולורדה, ההגנה של בארסה תיפקדה נהדר. למעט הטעות הכמעט פטאלית של טר שטגן, הוא שימש שחקן נוסף לבארסה במשחק ההגנה עם 54 מסירות מוצלחות ב-85 אחוז דיוק, וגם הציל וקלט כדורים כשהיה צריך. ג׳ורדי אלבה ואומטיטי היו טובים למדי בצד שמאל. טבילת אש מוצלחת למדי לביג סאם, הרגליים טיפה רעדו בהתחלה, אבל ההמשך היה טוב מאוד. בצד ימין, משחק כמעט מושלם של פיקה וסרג׳י רוברטו, תיקולים מוצלחים, פיזור נכון של הכדור ואחוז אפסי של איבודים.

הכיסוי של סרג׳י רוברטו
הכיסוי של רוברטו

דפורטיבו אלאבס תהיה היריבה הבאה שלנו בקאמפ נואו, לא לפני פגרת נבחרות עם שאיפה שוירוס פיפ״א לא יפגע בנו שוב.

הטוב: 3 נקודות ענקיות.

הרע: אנחנו לא בנויים להתקפי לב כאלה.

המכוער: מתיהו להוז שולף צהובים על עבירות שרק הגב שלו רואה.

ההרכב:

טר שטגן (7).
סרג׳י רוברטו (8), פיקה (8), אומטיטי (7), אלבה (7).
ראקיטיץ׳ (8), בוסקטס (7), דניס (6).
מסי (6), סווארס (5), ארדה (7).

סטטיסטיקה:

בעיטות לשער: ברצלונה 12, בילבאו 9.

מתוכן למסגרת: ברצלונה 3, בילבאו 4.

החזקת כדור: 62-38 לבארסה.

שי

חי ונושם בלאוגרנה מאז 1991. הקים את ״בארסה מאניה״ כפרויקט צד בתיכון, והשאר היסטוריה.

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו

חולצות ברצלונה ב-80 שקל? המדריך המלא לרכישה

מדריך קניית חולצות ברצלונה 2023