4 עובדות מעניינות מאוד על הקאמפ נואו, רגע לפני השיפוץ הגדול שישנה אותו ללא היכר

1️⃣ האירוע בו נכחו בו הכי הרבה צופים בקאמפ נואו לא היה בכלל משחק כדורגל – זה קרה במיסה של האפיפיור יוחנן פאולוס השני שהגיע לביקור בברצלונה ב-1982. כמה צופים? 121,594.

2️⃣ משחק הכדורגל בו נכחו הכי הרבה צופים בקאמפ נואו היה משחק של בארסה בו היא אירחה את יובנטוס של פלאטיני למשחק הראשון ברבע גמר גביע אירופה. החניכים של טרי וונבלס ניצחו 0-1 משער של חוליו אלברטו. במשחק נכחו 120,391 צופים. בארסה גם עלתה לגמר גביע האלופות באותה עונה בסביליה שעדיף שפחות נדבר עליו.

איך נכנסו 120 אלף צופים לאיצטדיון? הקומה השלישית שנוספה לקאמפ נואו בשיפוץ הגדול לקראת מונדיאל 1982 לא הכילה כיסאות, כך שאנשים ישבו על בטונדות כמו בבלומפילד וימק״א עם כרטיסים שרכשו ב-10 יורו.

אחרי הוספת הכיסאות בקומה השלישית נקבעה התכולה הנוכחית של האיצטדיון: 99,354. בשיפוץ הקרוב בארסה מכוונת להגדיל את הקיבולת של האיצטדיון ל 105,000 אבל זה כבר לפוסט אחר.

3️⃣ השם ׳קאמפ נואו׳. טוב, בארסה לא יצירתית מדי בשמות. האיצטדיון לפני הקאמפ נואו נקרא פשוט ׳איצטדיון לס קורטס׳ בגלל השכונה בה הוא שכן. אחרי החניכה של הקאמפ נואו החדש קראו לו ׳אסטדי דל פוטבול קלוב ברסלונה׳, אבל בגלל שהאיצטדיון הקודם לא נהרס עדיין, הקהל המקומי פשוט קרא לו ׳אל קאמפ נואו׳ – המגרש / איצטדיון החדש.

בקטלאנית אפשר להגיד גם ׳נואו קאמפ׳ וגם ׳קאמפ נואו׳. בכל מקרה ב-2001 בסקר שעשה הנשיא דאז גספאר, הוכר השם ׳קאמפ נואו׳ כשם הרשמי של האיצטדיון.

דרך אגב בקטלאנית גם מוותרים על ה P בסוף ככה שצריך לבטא את השם בפועל כ׳קאמ נואו׳, אבל מין שמבין את המשמעות באנגלית כנראה פחות יתחבר 🙂

4️⃣ המוטו MES QUE UN CLUB, ׳יותר ממועדון׳ שמלווה את המועדון מ 1968 לא התנוסס על האיצטדיון כמו שאתם מכירים היום. זה קרה בשנת 2003 וזאת הייתה אחת ההחלטות הראשונות שז׳ואן לאפורטה קיבל כנשיא ברצלונה.

😍 כל אוהד בארסה שביקר בקאמפ נואו זוכר את הפעם הראשונה שלו. הפעם בה אתה מטפס במדרגות, נכנס דרך השער והפלא המונמנטלי הזה נגלה לנגד עינייך, גורם ללסת שלך ליפול, לעיניים שלך לזרוח וללב לדפוק בחוזקה.

אנחנו נתגעגע אלייך מקדש יקר, מחכים כבר לגרסה המחודשת שלך.

ויסקה בארסה, תמיד.

שי

חי ונושם בלאוגרנה מאז 1991. הקים את ״בארסה מאניה״ כפרויקט צד בתיכון, והשאר היסטוריה.

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו