המדריך למטייל בברצלונה

  • כרטיסים ומידע כללי על הקאמפ נואו
  • תחבורה בברצלונה
  • אז מה לראות?
  • אוכל ובילויים
  • מתחם האימונים של ברצלונה
  • מחוץ לברצלונה

קורונה בברצלונה

נכון למאי 2022, ניתן למלא את איצטדיון הקאמפ נואו במלואו. למשחק עצמו אין צורך להציג בדיקת קורונה שלילית ואין צורך במסיכה. שאר העיר די פתוחה מבחינת ברים מסעדות ואטרקציות והמצב די דומה לישראל. במקומות סגורים אין צורך במסיכה.

מחוסנים בחיסון שלישי צריכים רק להציג תעודת חיסון ממשרד הבריאות הישראלי. לא מחוסנים צריכים להציג בדיקת פי.סי.אר שלילית 72 שעות לפני או בדיקת אנטיגן שלילית.

כרטיסים

אוהדי בארסה ב 2022 יודעים כבר שהדרך הכי משתלמת היא להרכיב חבילה בעצמם. מלון + טיסה מזמינים כמו כל חופשה אחרת באירופה (בוקינג, אקספדיה, סקייסקנר) וכרטיסים למשחק רוכשים באתר הרשמי של ברצלונה או דרך מועדון האוהדים הרשמי בישראל (15% הנחה על המחיר באתר הרשמי). מפרנסים את בארסה ישירות ללא צורך לשלם אקסטרה למתווכים צד שלישי.

כל הכרטיסים עד סוף העונה זמינים לרכישה באתר הרשמי, כולל בחירת כיסאות כמו פעם.

מתחם הקאמפ נואו

איך מגיעים במטרו?

בקו L3 תחנת פלאו ריאל (PALAU REIAL)

בקו L5 תחנת קולבלאן (COLBLANC)

L3 עובר מפלאסה קטאלוניה דרך הראמבלס, דראנסנס, פלאסה אספניה, תחנת סאנטס (התחנה המרכזית) עד לקאמפ נואו (התחנה הסופית היא האוניברסיטה). התחנה בפלאו ריאל היא הדרך המהירה ביותר רגלית לקאמפ נואו. עולים במדרגות היציאה ופונים שמאלה, משם ממשיכים עד הסוף עד לשער של הקאמפ נואו. אל תרדו במריה כריסיטינה, או בלס קורטס. אתם סתם תלכו יותר מדי.

ה L5 הוא הציר המרכזי בצפון העיר, התחנה העיקרית שלו היא הסגרדה פמיליה. בסוף הקו הוא מתמזג עם שכונת לס קורטס ואל הקאמפ נואו אפשר להגיע דרך תחנת קולבלאנק. מגיעים דרך הכניסה הדרומית של הקאמפ נואו.

אל תחששו מסגירת המטרו גם ממשחקים שנגמרים מאוחר. הרכבות במטרו עובדות אקסטרה בימים אלה. כדאי לחכות חצי שעה אחרי סיום המשחק כדי להמנע מפקקים אנושיים במטרו. בגלל זה גם כדאי להגיע שעתיים לפני.

מה יש במתחם?

מפה קאמפ נואו

מפה קאמפ נואו

 

לחצו כאן לתמונה מוגדלת

1) תחנת פלאו ריאל: מכאן כפי שרשמנו, הדרך העדיפה להגיע לקאמפ נואו. עולים במדרגות הנעות, פונים שמאלה, ממשיכים בירידה ומגיעים לשער הכניסה הראשי של המתחם.

2) השער הראשי של הקאמפ נואו: דרך כאן מגיע רב הקהל הברצלונאי למתחם עצמו. בימי משחק, הקאמפ נואו מחולק ל-20 אזורים שונים דרכם אפשר להכנס למתחם בהצגת כרטיס למשחק. בימים רגילים, זה השער שתמיד יהיה פתוח.

3) משרדי כרטיסים, הכניסה למוזיאון והחנות: מאחורי החנות וצמוד לפלאו בלאוגרנה (אולם הכדורסל), נמצאים משרדי הכרטיסים. פה אפשר לאסוף כרטיסים שהוזמנו מראש, לקנות כרטיסים למשחקים וכמובן לרכוש כרטיסים למוזיאון ולסיור באיצטדיון.

שעות פתיחת המוזיאון:

שני עד שבת – מ 10:00 עד 20:00. הסיור באיצטדיון נסגר שעה לפני.

בימי ראשון ובחגים, מ 10:00 עד 14:30. הסיור באיצטדיון נסגר שעה קודם לכן.

בימי ליגת האלופות המוזיאון פתוח מ 10:00 עד 15:00. הסיור באיצטדיון אינו אפשרי.

הסיור עצמו אורך שעה וחצי-שעתיים בערך. אף אחד לא יגביל אתכם ויגרש.

מחירים: סוסיוס נכנסים חינם. תיירים רגילים משלמים 25 יורו עבור כניסה למוזיאון + סיור. אפשר לקנות באתר הרשמי ולדלג על התורים.

שעות פתיחת החנות:

משני עד שבת, 10:00-20:30. בימי ראשון וחגים: 10:00-14:30. בימים של משחק, עד בעיטת הפתיחה.

4) הפלאו בלאוגרנה. אולם המשחקים הביתי של קבוצת הכדורסל. כרטיסים תמיד יש בקופה ליד. מחירים: מ-10 יורו עד 55.

5) המיני אסטדי. מגרשה הביתי של בארסה ב’. הקופה נמצאת בפינה הימנית העליונה של האיצטדיון, ממש ליד הצומת. סוסיוס מקבלים כרטיס חינם, למבקרים אחרים הכרטיסים עולים בין 11 יורו למרבית המגרש ו 18 יורו לכרטיס בטריבונה. מועדי משחקים מתפרסמים בדף שלנו בפייסבוק וליד הקופה.

6) הלה מאסיה. מקום היווצרותם של גווארדיולה, צ’אבי, פויול, אינייסטה, מסי ושות’, כיום סגור לגמרי, וניתן להצטלם לצידו. לא יותר.

סידורי ישיבה באיצטדיון

Screen Shot 2016-07-18 at 12.22.58 PM

כשתקבלו את הכרטיס, תראו שיש בו אקסס, גייט (PORTA), בוקה (BOCA) ומקום הישיבה. הנה ההסברים:

ACESS – בקאמפ נואו יש שערים מבחוץ הנקראים אקסס (ACESS), יש 18 מהסוג שלהם. אלה רק מהווים המלצה מאיפה כדאי להכנס למתחם האיצטדיון. עקרונית אפשר להכנס מכל מקום למתחם.

PORTA – מחוץ לאיצטדיון עצמו יש שערים (PORTA / GATE), עם 103 במספר. דרכם נכנסים לאיצטדיון עצמו.

BOCA – זה איזור הישיבה שלכם. אם נכנסתם דרך ה PORTA הנכון, תגיעו במהרה לבוקה הנכונה שלכם. אחריה יש שורה (FILLA) וכיסא (SIENT). אם נתקלתם בבעיה, יש תמיד סדרן בכניסה לאזור הישיבה.

בוקה שמתחילה במספר 0 נמצאת על הדשא. בוקה שמתחילה במספר 1 נמצאת בקומה הראשונה, 2 בקומה השנייה, 3 בקומה השלישית, 4 בקומה הרביעית ו-5 בקומה החמישית.

האיזורים המומלצים לראות משחק כמו בטלוויזיה הם הכחולים. הם כמובן גם היותר יקרים. בארסה לא מוכרת כרטיסים ליציע האהדה של השרופים שנמצא בין בוקה 042 ל 049. אפשר להתמקם באחד מעליהם ולחוות אווירה.

האיזורים בטריבונה (מתחת למגרש בתמונה) מבטיחים שיהיה מעליכם גג (חשוב למשחקי חורף)

מקומות ממולצים? בגלל שזה איצטדיון שנבנה לכדורגל, בקאמפ נואו רואים טוב פחות או יותר מכל נקודה באיצטדיון. כולל מהכי למעלה.

הנשיא והאח״מים יושבים באמצע בין 205 ל 206. שחקנים פצועים / מחוץ לסגל יושבים גם באיזור. כן, אפשר לגשת אליהם אם יש לכם אומץ.

עוד דברים לדעת:
מומלץ להגיע שעתיים לפני שריקת הפתיחה כדי לספוג את האווירה, במיוחד במשחקים גדולים. זה גם יעזור לכם לברוח מפיצוץ האוכלוסין שיהיה בוודאות במטרו ובכייסים שבונים על כך.

בקאמפ נואו יש כמה מאות דוכני שתייה (קולה / מים / בירה נטולת אלכוהול) ומזון (נקניקיות לרב). שוחטים במחיר, ולכן מומלץ להביא שתייה מבחוץ.

יש מספיק תאי שירותים, גם לנשים. אנחנו לא מבטיחים ניקיון. אבל בדרך כלל הם בסדר לפני המשחק.

הכיסאות מלוכלכים. מאוד. אם יש לכם בעיה עם זה, אפשר לשכור כריות ישיבה במחיר 2.5 יורו לאחת.

האם אפשר לפגוש את השחקנים / לראות אימונים?

הרב המוחלט של האימונים נערך בסט’ ז’ואן דספי צפונית לאיצטדיון (20 דקות במונית, או 25 ברכבת הקלה). עוד על מתחם האימונים, בתפריט פה בצד ימין. האימונים שכן נערכים בקאמפ נואו, תמיד מסוגרים מאחורי דלתות. בימי משחק גדולים אפשר לתפוס את האוטובוס של השחקנים מגיע בערך כשעתיים לפני שריקת הפתיחה. בימי משחק ׳רגיל׳, השחקנים מגיעים ברכבים הפרטיים שלהם לחנייה הראשית התת קרקעית (אפשר לנופף להם לשלום)

אי אפשר להכנס לחדר ההלבשה של בארסה בסיור עצמו תכנסו רק לחדר ההלבשה של הקבוצה האורחת. הסיבה? שחקני בארסה שומרים דברים אישיים בחדר ההלבשה שלהם.

אסור להתפרץ לדשא השומרים שם הם מיחידות הקומנדו הקטלאניים (אתם תשימו לב לכומתה האדומה שלהם), והם יהיו מאוד תקיפים אם תנסו. מדובר על קנס + מאסר.

בסיור כן אפשר לשבת איפה שהנשיא והחונטה יושבים. כמה שתרצו.

בסיור כן אפשר לשבת איפה שמיטב השדרנים משדרים את המשחקים. רחמים עליהם כמה זה גבוה.

תחבורה בברצלונה

מערכת התחבורה בברצלונה היא מהטובות בעולם, בין אם במטרו, מוניות, אוטובוסים, רכבות ואופניים גורמים לכך שאתם הולכים להתקל במעט מאוד פקקים בעיר הנמל של קולומבוס. בכתבה הזאת נפרט אותם לפי ההיכרות הדרגתית שלכם עם הנחיתה בעיר.

Barcelona-Card – זהו כרטיס שניתן לרכושו במגוון מקומות און ליין באינטרנט (זה אחד מהם), בשדה התעופה עצמו ובעמדות התיירות של העייריה הפזורות ברחבי העיר (בפלאסה קטאלוניה המרכזית שבהן). הוא מקנה לכם נסיעה חופשית בכל ערוצי התחבורה של העיר, מגוון מוזיאונים בחינם והנחות נכבדות באתרים נוספים. כרטיס ל-2 ימים עולה 27 יורו, 3 ימים עולים 33 יורו, 4 ימים 38 יורו, ו-5 ימים 45 יורו. ילדים משלמים 10 אחוז פחות. אם אתם מתכוונים לטייל הרבה, זה כרטיס חוסך עלויות.

מטרו

Barcelona Metro

המטרו הוא הדרך הטובה ביותר להתנייד ברחובות בברצלונה. קווי הרכבת התחתית שרושתו מתחילת המאה ה-20 הם מהנוחים בעולם. בברצלונה יש מגוון גדול של קווים שאת כולם תוכלו לראות כאן. כמעט בכל תחנה תוכלו למצוא עלון לתייר עם כל הפירוט ובכל תחנה בלי יוצא מן הכלל יש מפה גדולה של כל הקווים.

הניווט אל התחנה פשוט וקל (חפשו M בתוך ריבוע אדום), שימו לב שיש 2 כניסות שונות (לפחות!) לכל כיוון (אפשר גם להחליף בתוך התחנה בדרך כלל). התדירות של הרכבות נעה בין 2 דקות ל-7 דקות. זמן הנסיעה הכי חשוב לכם, בין פלאסה קטאלוניה לקאמפ נואו, אורך בסביבות 25 דקות. יש בכל תחנה שלט המצביע על זמן ההגעה של הרכבת הבאה. בתוך הרכבת כמובן יש מפה וקריינות על מיקומה של הרכבת ביחס לנסיעה.

המטרו פועל בימים שני עד חמישי מ-5 בבוקר ועד חצות. בשישי שבת המטרו עובד 24 שעות ברב הקווים. בראשון הוא מפסיק לעבוד בחצות. אם לבארסה יש משחק בראשון בשעה מאוחרת, אל דאגה, המטרו ימשיך לתפקד שעה יותר מסיום המשחק.

במטרו יש מספר תעריפים לכרטיסים שונים:

3311730-metro-barcelona

T-10, הכרטיס הפופולארי במטרו לתיירים. עולה 10 יורו ומספיק ל-10 נסיעות. הוא רב-שימושי בתחנה, זאת אומרתשתוכלו להעביר אותו גם בשביל החברים שלכם. מרגע ההעברה של הכרטיס ולמשך שעה ורבע, תוכלו גם להשתמש באמצעי תחבורה אחרים (אוטובוסים ורכבת קלה) ללא חיוב נוסף.

HOLA BCN – כרטיס חדש יחסית שמעניק לכם נסיעה חופשית במטרו למספר ימים מבוקש:

2 ימים: 13.40 יורו.
3 ימים: 19.20 יורו.
4 ימים: 24.40 יורו.
5 ימים: 29 יורו.

הכרטיס עצמו אינדבדואלי. זאת אומרת שלא תוכלו להעביר אותו כמה פעמים כמו ה T-10. הוא משתלם מאוד אם הולכים לבקר בהרבה מקומות. אפשר לרכוש כאן באתר הרשמי.

T-DIA – חופשי יומי. הוא מתפרס לפי איזורים ומתחיל מ 6.2 לאיזור 1 עד 17.5 לכל האיזורים.

T-50/30 – חמישים ניקובים ל-30 יום. במחירים של 33.5 יורו לאיזור אחד עד 129 יורו לכל 6 האיזורים.

T-MES – חופשי חודשי. 51 יורו לאיזור אחד, 145 יורו לכל 6 האיזורים.

T-FAMILIAR – שבעים ניקובים ל-30 יום. 48 יורו לאיזור אחד, 142 יורו לכל השאר. מומלץ מאוד למשפחות.

ישנם כרטיסים נוספים (T-TRIMSTRE ל-3 חודשים וכו’) אבל אלה מיועדים לתושבי ברצלונה.

כייסים – פרט לראמבלס, זה המקום האהוב ביותר עליהם. בתחנות עצמן ובתוך הרכבות. בזמני צפיפות הם יכו ללא רחמים. הצמדו לדלתות ולפינות והשתדלו כמה שיותר לא להיות באמצע.

ה T-10 – עלול להתבלות אם הוא מסתובב לכם בכיסים יותר מדי זמן. אם הוא נותן לכם הודעת שגיאה בהכנסת הכרטיס בשער הכניסה למטרו, תוכלו לבקש מהקופאי בתחנה לנפק לכם אחד חדש (עם מספר נסיעות שהיה לו).

אוהדי בארסה יעשו שימוש נרחב בקו ה L3, אתם תראו אותם יותר מפעם אחת.

אוטובוס שדה התעופה – אירובאס

aerobus_586806

אם אתם יחידים, או זוג, יש לכם מטען קטן יחסית והמלון שלכם נמצא במרכז העיר / פלאסה אספניה, האוטובוס הוא פיתרון טוב למי שרוצה להגיע לשם בזול ובמהירות יחסית. הוא מחכה ממש ביציאה מהטרמינל החדש. נסיעה עולה כ-5.30 יורו הלוך (IDA), ואפשר גם לקנות הלוך חזור (IDA Y VUELTA) ב 9 יורו. כרטיס החזרה תקף ל-9 ימים. אל תשכחו לציין את זה בפני הנהג, ועדיף כמובן בספרדית היות והם, כמו מרבית תושבי ברצלונה, לוקים באנגלית.

הוא יוצא כל רבע שעה ועוצר בפלאסה אספניה (סמוך למלונות “הישראליים” כמו פלאסה קטאלוניה והמלונות סביב לו), ובפלאסה קטאלוניה (מרכז העיר).

בלילה פועל גם ה NITBUS של חברת TMB (האגד של ברצלונה), מחיר נסיעה הוא זול יחסית (1.45 יורו) והם גם מקבלים את ה T10, אולם הנסיעה ארוכה יותר משמעותית, המקום למזוודות לא גדול ואם אתם ממהרים, עדיף לוותר.

מוניות

Taxi-Barcelona

מוניות משדה התעופה: אם אתם בקבוצה גדולה יחסית עם מטען, המוניות הן הדרך הטובה ביותר להגיע משדה התעופה. נסיעה אורכת בסביבות 20-30 דקות (תלוי בפקקים מחוץ לעיר) והמחיר הממוצע בדרך כלל עומד על 25-35 יורו. חשוב לדעת, המינימום של נסיעות משדה התעופה מתחיל ב-20 יורו ואחריו מתווסף יורו אחד לכל קילומטר. תוספת של מזוודות עולה בממוצע ליורו פר מזוודה. יש מחירון מלא בתוך המונית ובגבה.

בחזור, אל תחשבו שנהג המונית מנסה לעקוץ אתכם, היות ויש אגרה אקסטרה למוניות שנכנסות לשדה התעופה והמחיר יקפוץ בקטנה עם ההגעה שלכם לטרמינל.

מוניות כללי: בנסיעה רגילה ברחבי העיר המינימום מתחיל ב-2 יורו עם יורו אחד לכל קילומטר נוסף. מונית היא פיתרון טוב לנוע בקבוצות והפיתרון היחיד בשעות שהמטרו אינו פעיל. חשוב לדעת, אחרי שנים של הזנחה, איגוד המוניות בברצלונה החל ללמד את נהגיו אנגלית, זה לא גורף, אבל יש לא מעט כאלה שמבינים אנגלית בסיסית ביותר. יש אפילו כאלה עם אפליקציות שמתרגמות לעברית.

יש גם תוספות לנסיעות לילה (מ-10 בלילה עד 6 בבוקר) וחגים.

טיפים: זה לא חובה, אבל בדרך כלל משאירים כמה סנטימוס (10-15 אחוז) לנהג הצנוע. רובם מאוד אדיבים.

חשוב: מוניות פנויות יסומנו ב LIBRE ירוק מעליהן. בתחנות מוניות מרכזיות, נהוגים כללי ג’נטלמניות בקרב הנהגים ואי אפשר לבחור סתם מונית מהשורה שעומדות אלא חייבים ללכת למונית הראשונה שעומדת בתור.

רכבת

tren-renfe

רכבות משדה התעופה: חברת הרכבות הארצית של ספרד (RENFE) מפעילה רכבת משדה התעופה ואליו כל 30 דקות. מחיר הנסיעה הוא 2.40 יורו לאדם והקרונות לשדה התעופה בדרך כלל נוחים ומרווחים.

הרכבת עצמה עוצרת בתחנת SANTS (התחנה המרכזית של ברצלונה), משם אפשר להתמזג עם המטרו ב L3, ו L5 המרכזיים (וכמובן שאר הקווים). הרכבת עצמה ממשיכה לתחנת פסץ’ דה גראסיה (PASSEIG DE GRACIA), גם שם אפשר להתמזג עם המטרו ועם פלאסה קטאלוניה. התחנה האחרונה שלה היא CLOT, הסמוכה (יחסית) למלונות “ישראליים” כמו ARAGON ו ATHENAS. אם יש לכם מלון בקרבת התחנות, היא פיתרון סביר. לא הכי טוב, לא הכי נורא.

מהטרמינל החדש, יש שירות שאטל חינמי לתחנת הרכבת.

רכבות באופן כללי: מברצלונה יוצאות רכבות לכל רחבי ספרד. ישנן רכבות של REFNE (ממשלתית) ו-FGC (קטלאנית). רובן העיקרי מתנקז דרך תחנת SANTS (התחנה השנייה בגודלה בספרד), דרך פאסייג’ דה גראסיה וקלוט (רכבות לקוסטה בראווה, ג’ירונה, פיגרס וכו’), רכבות מפלאסה קטאלוניה וכן רכבות שיוצאות מפלאסה אספנייה (רכבות למונסראט וכו’).

באתר הרשמי של RENFE תוכלו למצוא באנגלית מידע על כל הקווים.

הקווים הפופולארים ביותר עבור תיירים הם:

לקוסטה בראווה: לרצועת החוף הענקית ולערים המרכזיות השוכנות לצידה יש רכבת כל שעה פלוס מינוס. רכבות מתחילת מ 6 בבוקר ונמשכות עד 9 בערב. רצוי לתפוס אחת לפני אחרונה. הנסיעות עולות בין 13 ל-20 יורו. תלוי ליד איזו עיר אתם יורדים. מהערים השונות עצמן אל החופים תצטרכו לקחת אוטובוס מקומי. שימו לב שיש רכבות מהירות (AVE) ורכבות פרבריות. המהירות יכולות להגיע בפחות משעתיים, הפרבריות יכולות לקחת לכם 4 שעות.

לקוסטה דוראדו ופארק השעשועים PORTAVENTURA, לוקחים רכבת מ-SANTS אל TARAGONA ויורדים בתחנת SALOU. נסיעה אורכת בסביבות שעה וחצי.

למונסראט: אל ההר הקטלאני הקדוש מגיעים מפלאסה אספניה בחבילה שאפשר לרכוש בתחנה עצמה. שם מחפשים את רכבת ה-R5 ועולים. רכבות מתחילות ב-8:36 ומסתיימות ב-18:40. בעמדה בפלאסה אספניה יש דיילות דוברות אנגלית שיסביר לכם את החבילות השונות בנסיעה (כולל רכבת קלה אל ההר, רכבל, לא כולל וכו’). מחירים מתחילים מ 17 יורו (רק לנסיעה הלוך חזור), 23 יורו לבסיסי עם הרכבת הקלה ו 38 יורו להכל כלול.

למדריד ו-ולנסיה: יש רכבות על בשם AVE. נסיעה למדריד אורכת כשעתיים וחצי ועולה 117 יורו במחיר ההתחלתי ועד לשידרוגים אחרים במחירים של עד 140 יורו. לוח הזמנים נמצא באתר של RENFE. בלילה תוכלו לשדרג למיטה בקרון במחירים של 44.60 יורו עד 58.70. ילדים משלמים מ 26.75 עד ל 34.05.

רכבת קלה (TRAM)

tram-baix

בברצלונה פועלים 6 קווי רכבת קלה ומעט מאוד תיירים משתמשים בהם. אוהדי בארסה יוכלו להשתמש בקו T3 (לחצו כאן לזמנים) כדי להגיע למתחם האימונים של בארסה ב ST JUAN DESPI שנמצא במרחק של 7 דקות הליכה מהתחנה האחרונה של קו T3. את קו T3 תוכלו לקחת מהיציאה מתחנת המטרו פלאו ריאל הסמוכה לקאמפ נואו. מחיר הנסיעה זהה למטרו, וגם פה תוכלו להשתמש ב T-10.

אוטובוסים

בתוך העיר: כשהרב המוחלט של התיירים משתמש במטרו, האוטובוסים משמשים בעיקר את תושבי ברצלונה עצמה במקומות בהם המטרו אינו מגיע אליהם. האוטובוס השימושי היחיד עבור התייר הברצלונאי הוא האוטובוס לטיבידאבו (ההר המשקיף על ברצלונה עם פארק השעשועים שלו). האוטובוסים עובדים עם ה T-10 כרגיל (יש עמדה מיוחדת בכניסה בה מעבירים את הכרטיס). המחיר לנסיעה בודדת זהה למטרו: 1.40 יורו.

TOMBUS – אוטובוס לשופהולוקים. עובר בכל איזורי הקניות ומצויד במגזינים, תאי איחסון לשקיות וכיסאות נוחים. המחיר טיפה יותר גבוה: 1.85 יורו. יוצא מפלאסה קטאלוניה כל 5 דקות.

BUS TURISTIC – אוטובוס התיירים הרשמי של העיר. הוא יוצא מפלאסה קטאלוניה (ליד EL CORT INGLES) כל 6-15 דקות, מ-9 בבוקר ועד 8 בערב. מחולק למסלול אדום (צפון העיר) וכחול (איזורה הדרומי) עם 42 עצירות. כרטיס חופשי ליום עולה 19 יורו, כרטיס ליומיים עולה 26, ורב הנוסעים הולכים עליו. את המסלולים תוכלו לראות כאן: המסלול בו נכלל הקאמפ נואו הוא המסלול הכחול אם אתם נתקלים באוטובוס עמוס מדי, המתינו לזה שיבוא אחריו. מומלץ גם להיות בחלק העליון של האוטובוס ולא בתחתון.

בקיץ פועל גם מסלול ירוק לכיוון הים. הוא מוביל לאושינאריום (האקוואריום של ברצלונה), גן החיות ואיזור פורט-אולימפיק.

NITBUS – תזהו אותם לפי הצבע הצהוב, אוטובוסי הלילה של ברצלונה. אותם כללים כמו האוטובוסים הרגילים. זמן בין אוטובוס לאוטובוס ארוך יותר ויכול לקחת גם חצי שעה.

SARFA – נסיעות מחוץ לעיר וצפונה (אזורי קוסטה בראווה) מתבצעים דרך סאפרה (לינק לאתר עם לוחות זמנים).

שכירת רכב

אם אתם מתניידים בעיר, אין לכם שום סיבה לקחת רכב. העלות יקרה, והסדרי התחבורה שונים מאשר בארץ. דברים טריוויאלים לספרדים כמו רמזור בתוך כיכר, פנייה רגילה שמאלה ופנייה מיוחדת שמאלה ורחובות חד סטריים מרובים יראו לכם קצת יותר ממשונים.

אם אתם מתכוונים לטייל מחוץ לברצלונה, רכב היא בהחלט אופציה טובה. AVIS, BUDGET, EUROCAR וכו’ כבר יציעו לכם את המיטב בשדה התעופה ובסוכנויות ברחבי העיר.

אז מה לראות?

סבבה, אז לקאמפ נואו נלך או כבר הלכנו. הנה רשימה של מקומות שאתם צריכים ללכת אליהם בזמן הפנוי, וכמה מקומות שאתם יכולים בכיף לוותר עליהם.

אחת השאלות שאני הכי נתקל בהן מקולס שרוצים לטייל בברצלונה היא מה לעשות עד המשחק או אחרי המשחק בעיר עצמה. ובכן, אני לא אחדש לכם שיש המון מה לעשות, וגם אחרי שתעשו אותם, ברצלונה תשאיר לכם טעם של עוד, כי יש עוד, ובשביל למלא את כל הצ’ק פוינטס, תצטרכו מספר נאה מאוד של ביקורים. ברשימה הבאה אפרט מה כדאי, מה לא כדאי, כמה זה יספק את זוגתכם שתחיה, האם זה מתאים לחבר’ה וכו’ וכו’. תבלו.

מיותר לציין שהביקור במוזיאון של בארסה הוא חובה חובה חובה לכל ברצלונאי (וגם לחובבי כדורגל טרמפיסטים). מדובר במוזיאון הפופולארי ביותר בברצלונה, והשני בדירוג בספרד (אחרי הגוגנהאיים בבילבאו). פרטים על המוזיאון ומתחם הקאמפ נואו בתפריט פה בצד ימין.

שעות פתיחה: הרב המוחלט של האטרקציות נפתח בסביבות 09:00-09:30. ונסגר לקראת השקיעה. תכננו את לוח הזמנים שלכם בהתאם.

פלמנקו בברצלונה – אם קיבלתם הסעות משדה התעופה למלון שלכם על ידי הצוות הישראלי החביב (הם באמת חביבים), בוודאי ינסו לדחוף לכם מופע פלמנקו אותנטי. בדרך כלל הוא מתקיים בפובלה אספניול, או במקום מיוחד לערבי פלאמנקו בפלאסה ריאל.

מומלץ? ככה ככה.
מדד האישה המרוצה: 85% לפני. 30% וכעס עלייך אחרי.
לחבר’ה? ממש לא. ולא, אין שם כוסיות.

ובכן, החדשות הרעות – בברצלונה לא ממש יודעים לעשות פלמנקו. למען האמת, הקטלאנים עצמם סולדים מאוד מהסממן הלאומני הספרדי, והמקומות שכן מציגים מיועדים אך ורק לתיירים חסרי מזל ששוכנעו בערמומיות לשלם 20 יורו ולקבל ארוחת ערב בינונית עם ערב פלמנקו מזויף.

למי שרוצה לראות פלמנקו אותנטי, סעו לאנדלוסיה. בסביליה, בירת הפלאמנקו העולמית יש 3 היכלים שרק מוקדשים לכך.

וגם אם האישה תחפור לכם, תשכנעו אותה שאת הריקוד האמיתי היא תראה מקבוצת הכדורגל שלכם.

בוס טוריסטיק

מומלץ? בהחלט כן.

מדד האישה המרוצה: יכאב לה ברגליים, אבל היא תהיה מרוצה.

לחבר’ה? זה אחלה.

מדובר באוטובוס התיירים הרשמי של העיר. הוא יוצא מפלאסה קטאלוניה (ליד EL CORT INGLES) כל 6-15 דקות, מ-9 בבוקר ועד 8 בערב. מחולק למסלול כחול (צפון העיר) ואדום (איזורה הדרומי) עם 42 עצירות שאפשר לרדת ולעלות מהן ואליהן בכל תחנה שתרצו. כרטיס חופשי ליום עולה 23 יורו, כרטיס ליומיים עולה 30, ורב הנוסעים הולכים עליו. את המסלולים תוכלו לראות כאן: המסלול בו נכלל הקאמפ נואו הוא המסלול האדום. אם אתם נתקלים באוטובוס עמוס מדי, המתינו לזה שיבוא אחריו. מומלץ גם להיות בחלק העליון של האוטובוס ולא בתחתון.

הבוס טוריסטיק יעבור לכם בכל המקומות המתוירים בעיר. למטיילים בתוליים, צמד המסלולים (הכחול והאדום) נהדרים ויעשו לכם היכרות נהדרת עם מה שחשוב בעיר. הנה מה שחשוב לראות ומה שאפשר לדלג עליו (את מה שלא מצוין, תדלגו!).

במסלול הכחול:

קאזה באליו (Casa Batllo)- חובה לרדת ולהתרשם. אפשר לדלג על כניסה.

פסץ’ דה גראסיה – Passeig de Gracia – אתם תחזרו לפה בערב בשביל המסעדות המענגות והטאפאס המעולים. שדרת רוטשילד של ברצלונה, רק ‘קצת’ יותר רומנטית ומדהימה.

קאזה מילה (Casa Milla) – למטיילים ראשונים, חובה. לרדת, וגם שווה לפתוח את הארנק ולהכנס.

סגארדה פאמיליה – המומנט הכי מזוהה של ברצלונה הוא מלכודת תיירים קלאסית. בלי צל של ספק, תרדו בתחנה ותרשו לעצמכם ללכת לאיבוד מסביב ליצירת המופת של גאודי. קחו את הזמן כי באמת מדובר במומנט מרהיב. בשום פנים ואופן, אל תכנסו פנימה. יקר, צפוף, חנוק, וחוץ מנוף נאה של העיר ממרום הכנסייה, אין פה שום דבר אחר.

פארק גואל – Parc Guell – בפירוש כן. הגן המרהיב של גאודי יספק לכם 3-4 שעות של הנאה והליכה במתחם מרהיב. אל תשכחו להיות בנאליים ולהצטלם ליד הדרקון המיתולוגי בכניסה. העלייה מתחנת האוטובוס עד לפארק היא די תלולה, אבל משתלמת. הנוף מהגן אל העיר מרהיב.

הקרונית הכחולה ופארק טיבידאבו (Tramvia Blau – Tibidabo) – התחנה הבאה תוריד אתכם במקום בו תוכלו לתפוס את הקרונית החשמלית הכחולה אל פארק טיבידאבו. היא עולה 2.90 יורו לנסיעה הלוך ו 4.5 יורו להלוך וחזור. נסיעה נחמדה לבת הזוג שלכם, החבר’ה יכולים גם לקחת מונית או אוטובוס. חשוב לדעת, בראשון זמני התדירות שלה שואפים לאפס. כרטיסן בכניסה מוסיף לאווירה הרומנטית, אך קחו בחשבון שבימים עמוסים, אתם גם תעמדו.

הקרונית תקח אתכם לפוניקולאר (הכלאה בין רכבת למעלית), ומשם אפשר לעלות להר עצמו במחיר זול למדי. אפשר גם כמובן לעלות באוטובוס או במונית, אבל חבל לפספס. במעלה ההר תמצאו כנסייה מרשימה (Temple de Sagrat) ואת פארק השעשועים של טיבידאבו.

זה לא דיסנילנד ולא פורט-אוונטורה, אחרי הכל, מדובר בפארק שעשועים בן 114 שנים. הכניסה חינם ואפשר לטייל בין המתקנים השונים באווירה שבדרך כלל קרירה ונעימה (ככה זה בגובה 575 מטר). כניסה למתקנים עצמם עולה 25 יורו למבוגר, 9 יורו לילדים מתחת ל 120 ס”מ, וחינם לילדים מתחת ל 90 ס”מ. המתקנים השווים ביותר הם ה SKY WALK, והגלגל הענק. את רכבת ההרים תשמרו לפורט אוונטורה.

קאמפ נואו – זאת התחנה הבאה השווה במסע שלכם, לא צריך להרחיב נכון?

לאחר הקאמפ נואו האוטובוס במסלול הכחול ימשיך למוזיאון האומנות העכשווית שהוא מומלץ לאלה שאוהבים דברים כאלה (7.5 יורו כניסה), אלא שישתעממו מוזמנים להמשיך לתחנה האחרונה בפלאסה קטאלוניה.

המסלול האדום:

המסלול האדום עוצר בתחנות הראשונות של המסלול הכחול. לקראת סוף פאסייג’ דה גראסיה הוא פונה שמאלה ומשם מתחיל המסלול האדום האמיתי, החל בפלאסה פרנססק מאסיה (אפשר להתרשם מהאוטובוס, אין צורך לרדת), התחנה המרכזית SANTS, ועד להגעה לפלאסה אספנייה.

בפלאסה אספנייה למיטבי הלכת, אנחנו ממליצים לטפס למזרקה המזמרת (היא עובדת רק בלילה ונרחיב עליה בהמשך) לעלות ברגל, להתרשם ממוזיאון האומנות הקטלאנית (לוותר על כניסה, הוא רק יפה מבחוץ), ולהמשיך ימינה ולמעלה אל הכפר האולימפי. אלה עם הרגליים העייפות, אתם יכולים גם להמשיך באוטובוס התיירים אל אותו מקום בדיוק. הכפר האולימפי נשמר במצב מעולה מאז האולימפיאדה, ולצד הפלאו סט’ ג’ורדי המרשים ומחט החלל התקשורתית העוד יותר מרשימה, תוכלו לסנן כמה קללות במגרשה הישן של אספניול, אצטדיון לואיס קומפאניס. הכניסה חינם.

POBLE ESPANYOL – כן, כן, אפשר לרדת ומומלץ מאוד להתרשם.

לאחר הכפר האולימפי תוכלו לרדת ולקחת את הרכבל המפורסם של הר היהודים היישר אל הנמל. התור מרובה, המחיר יקר (15 יורו), אבל החוויה מספקת באופן חד פעמי.

WORLD TRADE CENTER – חוץ מהתרשמות צדדית ממרכז העסקים הברצלונאי, אין פה מה לעשות.

PORT VELL והנמל – אל הנמל תוכלו להגיע גם דרך הליכה בראמבלס לכיוון הים, וגם מהתחנה הזאת של אוטובוס התיירים. מגוון האטרקציות גדול מאוד ולצד הצילום הבנאלי שתעשו בכניסה לקניון MAREMAGNUM עם תקרת הזכוכית ולקפוץ לאושינאריום, האקוואריום הגדול באירופה.

האקוואריום: הוא פתוח מ-09:30 עד 21:00 (בקיץ עד 23:00). מבוגרים נכנסים ב-17.50 יורו, ילדים ב-12.5. סטודנטים נכנסים ב 12.5 בהצגת תעודת סטודנט שנראית נורמלית. הוא ביקור חובה גם אם אתם לא חובבי דגים, והרפתקה אחת גדולה בסיומה תכנסו למנהרה שתוביל אתכם מתחת למים.

פורט אולימפיק Port Olimpic – חיות המסיבה, לכאן אתם תחזרו בלילה למיטב המועדונים בסצינה הברצלונאית (עוד על מועדונים וחיי לילה, בכתבה נפרדת בעתיד). בשעות היום יש כאן מסעדות יקרות, אווירה קסומה שאפשר ללכת בה לאיבוד, וכמובן הטיילת המפורסמת של העיר לאורך החוף. חובה, חובה, חובה. תביאו אתכם גם זמן פנוי.

גן החיות של ברצלונה: הוא קצת יותר גדול מהספארי שלנו, וחוויה הרבה יותר מעניינת לילדים מאשר למבוגרים (במיוחד שהשימפנזה הלבנה סנופלייק – פלוקט דה נאו בקטלאן – הלכה לעולמה ב 2003. הוא פתוח מ 10:00 עד 17:00 בחורף, ועד 19:00 בקיץ. כניסה למבוגרים: 16.5 יורו, לילדים 10 יורו.

הרובע הגותי: סיום הקו הכחול יקח אתכם לרובע הכי מפורסם בברצלונה. אליו אתם יכולים להגיע כמובן משדרת הראמבלס (הוא יהיה משמאלכם אם אתם יורדים לכיוון הים). ההמלצה הכי חמה ובטח שמעתם אותה עשרות פעמים: תרשו לעצמכם ללכת לאיבוד. זה רובע מקסים ,מדהים ארכיטקטונית, שופע באווירה ייחודית, חנויות צד קסומות לצד רשתות ענק. לא חסר.

במרכז הרובע הגותי נמצאת הקתדרלה של ברצלונה, או קתדרלת אוליה הקדושה, מבנה מדהים בן 800 שנים. הכניסה חינמית לחוצפנים, ולמי שאין אומץ אפשר גם להשאיר תשלום סמלי בכניסה. נשים מתבקשות על ידי הכנסייה לכסות לבוש לא צנוע במטפחת שעולה יורו, אבל יש לא מעט תיירים שמתעלמים מההנחייה הזאת. פנים הכנסייה הוא בגדר חובה לכל תייר ממוצע.

פארק סיטואדלה

לרדת בתחנת Ciutadella Vila Olimpica.

פארק מרהיב, חובק מדשאות מצד לצד, בעלי חיים ססגוניים המסתובבים בחופשיות, מזרקות נפלאות ושיט באגם מלאכותי. המסלול יקח לכם בערך שעתיים וקצת, ושווה לרבוץ על הדשא למנוחה קלה. ביציאה מהפארק תוכלו להמשיך לשער הניצחון הברצלונאי, או לגן החיות הסמוך.

חופים בברצלונה:

אפשר לרדת במטרו בתחנות Barceloneta, Poblenou.

החופים בברצלונה אדירים. 4.2 ק”מ של חול זהוב מחולקים ל-4 חופים עיקריים. הם נקיים בצורה גרמנית, המים נקיים והשמש נהדרת בעונת הקיץ. אין תשלומים מופרכים בכניסה, וגם הגזלנים הפזורים לאורך הטיילת עולים במחירים סבירים בדרך כלל. המרחק בין תחנת המטרו Barceloneta והחוף הוא 10 דקות הליכה. באופן טבעי הוא גם החוף הכי מפוצץ בברצלונה ואם אתם רוצים יותר שקט, תצטרכו להתקדם יותר צפונה.

בספרד באופן כללי אין חופי נודיסטים, אבל החוק אומר שאתם יכולים להתפשט כמה שתרצו כל עוד זה לא פוגע בציבור. גם בברסלונטה ובמיוחד בפובלה-נו, תגלו אנשים טופלס. בדר”כ תיירות סימפטיות, לפעמים גם כרסתנים רוסיים ומזיעים.

מוזיאון פיקאסו:

לרדת בתחנת Jaume

אם אתם חובבי אומנות, המוזיאון של פיקאסו הוא בגדר חובה. כל היצירות מסודרות בסדר כרונולוגי, והמפורסמות שבהן נותרות שוקקות תנועה לאורך כל היום. פתוח מ 10:00 עד 20:00. (בשני סגור!) 10 יורואים כניסה.

המזרקה הקסומה (פונט מאז׳יקה)

המזרקה הקסומה (Font Magica)

לקחת את המטרו L3 ולרדת בפלאסה אספנייה.

לבתוליים של ברצלונה, מזרקת חובה. במדד האישה המרוצה, 100 אחוז ואתה תקבל פינוקים הלילה. קלישאתי ככל שיהיה, זאת באמת מזרקה רומנטית שסוחפת אחריה עשרות אלפי מבקרים כל לילה הנהנים מריקודי המים לצלילי המוזיקה.

שעות הפתיחה:

30/4 – 30/9: בימים חמישי, שישי, שבת וראשון בלבד. 21:00-23:30. המופעים מתחילים כל חצי שעה

01/10 – 29/4 – ימי שישי ושבת בלבד. מ 19:00 עד 21:00. כל חצי שעה.

אוכל ובילויים

ברצלונה היא בית למגוון עצום של מבחר קולינארי, אתם לא צריכים אותנו לספר לכם. בפסקאות הבאות תמצאו מסעדות טובות, איכותיות ומשתלמות. רצוי לא ללכת ישר על האוכל שאתם מכירים מהבית, אלא ללכת על מאכלים ספרדיים וקטלאנים מסורתיים. פאייה ולנסיאנית אותנטית, הגספאצ’ו (מרק עגבניות), הצ’וריסוס וכמובן הפאן קון טומאטו, הלחם עם העגבנייה והשמן זית האגדיים שאין קטלאן שפותח סעודה בלעדיו.

דברים שכדאי לזכור:

מנות עסקיות (MENU DEL DIA) – חלק מהמקומות יציעו לכם ארוחות שלמות (מנה ראשונה, עיקרית, קינוח ושתייה) במחיר של מנה אחת. שווה לבדוק. בדרך כלל בין השעות 13:00 ל 16:00, תלוי מאוד במסעדה. כדאי גם לשאול בכניסה

לא להכנס למלכודות תיירים. כלומר, תוותרו מראש על המסעדות לאורך הראמבלס ופסץ’ דה גראסיה או בצדדים של השדרה המפורסמת. האוכל יקר, בדרך כלל מוכן מראש, ובדרך כלל גם לא טעים. אפשר לזהות אותן בקלות בזכות תפריט מיושן שעומד בכניסה למסעדה.

טאפאס – כן זה טעים (מאוד!), כן זה מגניב לזרוק את השאריות על הרצפה. לא זה לא משביע, וכן, זה מאוד יקר ביחס למה שאתם משקיעים. אם בכל זאת אתם מתעקשים, הכי טובות שיש: Cal Pep,Alkimia, Vinya Roel, Moo, Comerc 24, Els Pescadors, Escriba, El Quim ,Ciutad Condal

מסעדות כשרות:

פלאפל מעוז – הבעלים הישראלי, והאוכל הוא פלאפל כמו שאתם מכירים בארץ. זול ועממי. סניף יחיד ב Carrer de fran 13 (לתוך הרובע הגותי). הסניף בראמבלס נסגר.

חומוס ברצלונה – 10 אחוז הנחה לאוהדי בארסה שמציגים את עצמם כך. בלב העיר ברצלונה נפתחה מסעדת חומוס צמחונית, הכוללת תפריט מגוון ועשיר במחירים אטרקטיביים במיוחד. המסעדה ממוקמת במרחק הליכה 10 דקות מכיכר קטלוניה ופתוחה 7 ימים בשבוע מ:12.00-00.00,פרט לימי שני שפתוח מ12.00-17.00. בתפריט כולל פלטת סלטי הבית, מנת חומוס/חומוס מסבחה, חומוס פטריות, או מנת שקשוקה, פלוס 2 פיתות חמות שאנו אופים במקום, שתיה (שכוללת אפילו גזוז בטעמים כמו פעם….) ומבחר קינוחים.

יש מנות נוספות שלא ציינתי כמו פלאפל, טחינה ירוקה, קוסקוס,ועודה אוירה במקום בייתית חמה ונעימה.

הכתובת  Valencia 227 (קל להגיע דרך ראמבלה דה קטלוניה).הנייד של המנהלת סיון:0522219155(זמינה בוואטס אפ),נייד ספרדי 679829916,וזמינה גם ב:039117145

באל קורט אינגלס יש מדור מיוחד לאוכל כשר, מיני מדף שכזה עם מוצרים מרשתות שיווק מישראל. ניתן למצוא בסניף בדיאגונל בלבד.

אם אתם יכולים לדלג על הכשרות, יש לנו כמה המלצות לכם, מרמת המחירים הזולה ועד לאלה שהכסף נוזל להם מהאוזניים.

מזון מהיר – בברצלונה יש מגוון של רשתות בינלאומיות וגם סניפים מקומיים של מזון מהיר. KFC (עם 16 יורו לדלי עוף), מקדונלדס (המבורגר ביורו וחצי), פיצה האט (מגש ב 8 יורו), לא חסר למלא את הבטן בכל שעות היום וכולן נמצאות על הראמבלס. ישנם כמובן סניפים של דאנקן דונאטס (בראמבלס ובלא מעט תחנות מטרו) בהם מיטב חברי הקהילה שלנו גנבו ארוחת בוקר (50 סנטימוס לסופגנייה, 3 יורו וחצי לקפה וסופגנייה). בארוחות בוקר באופן כללי אין צורך להיות יותר מדי בררן. אל תשכחו לקחת צ’וקולטה וצ’ורוס.

אם אתם יכולים לדלג על הכשרות, ב-TRIP ADVISOR לא חסר המלצות.

מסעדת הבשר הכי טובה בעיר ובסיס הבית של משפחת מסי ומסצ׳ראנו – בואנוס איירס ופטאגוניה.

בארים לכדורגל:

Sports Bar Ramblas – בסמוך לפסל של קולומבוס בקצה הראמבלס. הם משדרים שם הכל, באמת הכל. על גבי 16 מסכי HD ו-3 מקרנים. בירה טובה יחסית, אוכל בינוני. בדרך כלל מלא בתיירים מכל הסוגים.

Flaherty – בעיקר ספורט אנגלי (כדורגל, רוגבי, קריקט). אווירה חביבה, אוכל אנגלי טיפוסי.

Micheal Collins – למרגלות הסגרדה פמיליה, מסדרון ארוך וצר. אווירה טובה, בירה מופלאה. המקום סוגר את הדלת כשהוא מגיע לתפוסה מלאה, לכן במשחקים גדולים כדאי להגיע שעה לפני.

Oveja Negra – יש ל”כבשה השחורה” כמה סניפים. המומלץ שבהם נמצא על המרינה. 2 מסכים גדולים ומערכת סאונד מצוינת.

Tavern Amsterdam – הבעלים הולנדי, והאווירה מקודשת לקרויף. בירות מצוינות.

George Payne – ממש על תחנת אורקינואונה (ב L1 האדום). פאב אירי מעולה, אווירה אנגלית טיפוסית.

באר מוצלח לא פחות הוא ה JAGUAR. הרבה אהדה, פחות אלימות.

חיי לילה:

ברצלונה היא עיר שלא הולכת לישון. כשהתושבים אוכלים פה ארוחות ערב ב 23:00 אז אפשר להבין. חשוב לדעת – מרבית המועדונים והבארים מתמלאים רק לקראת 01:00-02:00. קחו את זה בחשבון.

העיר עצמה מחולקת ל-3 אזורי בילוי עיקריים:

פורט אולימפיק – כל ברצלונאי מקומי שתשאלו אותו לגבי מקום בילוי, סביר להניח יפנה אתכם לפה. על הטיילת החדשה שפע על גבי שפע של מועדונים, ברים וקזינו אחד. לכולם מגיעים דרך קו המטרו הצהוב (L4). בארים יש בשפע וקשה ליפול פה על באר שהוא לא טוב. המגוון עצום, ובבמהלך הלילה (וקצת לפני) יחצ”נים מחלקים קופונים ושוברים לאלכוהול וכניסות.

CDLC – מסעדה בינונית במהלך היום, מועדון מדהים במהלך הלילה. 500 איש מפזזים על באר, מרפסת וקומה המשקיפה על הים. המון המון סטייל, יש שיגידו פלצני. המקבילה הברצלונאית ל”גלינה” ו”הגזוז” התל-אביבים. תבואו יפה.

Shoko – ממש ליד ה CDLC, באווירה יפנית וקצת פחות פלצנית.

Catwalk – אחד הגדולים על המרינה, 4 רחבות גדולות ומוזיקה מגוונת.

הרובע הגותי והראמבלס – הרוב המוחלט באזור זה הוא מלכודות תיירים אז תזהרו.  מקומות מומלצים ותתרחקו מכל השאר:

Macarena Club – סמוך לתחנת דראנסנס. עד 300 איש נדחסים לאקוסטיקה טובה מאוד. מופיעים שם הדי ג’ייס הטובים באירופה על בסיס קבוע בימי שני, חמישי, שישי, שבת וראשון. המקום בדרך כלל מתמלא רק אחרי השעה 02:00. מפה יש פה

Marul Cafe – דאנס בר משובח וגדול. מוזיקה מגוונת עם דגש על לטינו. פתוח כל השבוע.

Sidecar Factory – מוזיקה עכשווית במועדון טוב מאוד בפלאסה ריאל. פתוח כל השבוע. הופעות של מקומיים עד חצות, מסיבה לאחר מכן.

אישאמפלה (Eixample) – הרובע האופנתי של ברצלונה לובש חג בלילה והופך למוקד בילוי גדול.

Salebecool – טכנו, דאנס ודיסקו. הקהל יותר מבוגר (27+) מאשר שאר המקומות. פתוח בחמישי, שישי ושבת. לעיתים ביום ראשון.

Otto Zutz יש פה סיכוי טוב שתראו סלבס (ג’רארד פיקה רזידנט קבוע), הוא מועדון ענק שממוקם במפעל טקסטיל ישן. 3 רחבות, ז’אנרים מעורבים. פתוח ברביעי, חמישי, שישי, שבת.

Bikini – ממש ליד הקאמפ נואו. בערב הוא מקום להופעות של להקות צעירות. אחרי חצות, הוא הופך למועדון לכל דבר. פתוח ברביעי, חמישי, שישי ושבת.

בפובלה נואו, קיים מועדון אחד שמגדיר את עצמו כאיזור בילוי וזהו הסאלה-רס-מאטס:

RazzMatazz – זהו המגה-מועדון של ברצלונה. בניין עצום עם 5 רחבות (3 גדולות ו-2 בינוניות) עם מגוון עצום של מוזיקה, וגם הופעות במהלך הערב.

מתחם האימונים של ברצלונה

עד לשנת 2008, בארסה התאמנה באופן די קבוע במגרש הדשא הסמוך ללה מאסיה ובמיני אסטדי. ב 2009 עם פתיחת העיר הספורטיבית ע”ש ז’ואן גאמפר בעיירה סנט’ ז’ואן דספי. כל האימונים של הקבוצה הבוגרת, קבוצות המשנה והילדים עברו לעיר הספורטיבית החדשה. מדובר בקומפלקס עצום עם 9 מגרשי כדורגל. היות ובארסה היא נכון לכרגע קבוצת הכדורגל הפופולרית ביותר בעולם, מדובר גם ביעד מאובטח מאוד. אפילו יותר מהסניף הראשי של בנקו סנטאנדר במרכז העיר, שמאחסן חלק נכבד מהזהב של ספרד.

נגיד את זה כבר מראש: הסיכוי לראות אימון של בארסה שואף לאפס. זה לא בגלל שאתם ישראלים, זה בגלל שבבארסה דואגיםלשחקנים שלהם כאילו היו נשיא ארה”ב בביקור בעיראק – כיאה לקבוצת הכדורגל הכי פופולרית בעולם. מה שכן אתם יכולים לעשות זה לראות את השחקנים מגיעים ברכב לאימונים. חלקם אפילו עוצר לחלק חתימות ולהצטלם.

הסבר על המקום

Ciutat Esportiva Joan Gamper

לחצו כאן לתמונה מוגדלת

1 – העצירה האחרונה של הרכבת הקלה (TRAM). משם אפשר ללכת ברגל עד למתחם.

2 – הכניסה שהשחקנים שמגיעים מדרום קטאלוניה נכנסים דרכה (מסי, סווארס, קוטיניו וכו’).

3 – הכניסה אליה מגיעים השחקנים שגרים בעיר עצמה, או בצפון העיר (פיקה, סרג’י רוברטו וכו’) – לעיתים השחקנים גם יוצאים משם.

4 – זאת הייתה פעם הכניסה הראשית למתחם, כיום האוטובוס של בארסה נכנס ויוצא משם.

5 – כניסה למגרשים בהם נערכים משחקי הנוער (ברב המקרים הכניסה חופשית).

איך מגיעים?

1. ברכבת הקלה, ה TRAM, לוקחים את קו T3 ביציאה מתחנת המטרו PALAU REAL עליה דיברנו בחלק הראשון של המדריך שלנו. הרכבת הקלה נמצאת ממש מימין ליציאה מהתחנה. יורדים בתחנה האחרונה של הרכבת שנקראת ST FELIU ממשיכים אל עבר הכיכר, פונים שמאלה וכבר משם אתם אמורים לראות את הקומפלקס. הנסיעה אורכת בערך כ-20 דקות, ומחירה עולה 2.00 יורו. אפשר כמובן לשלם בכרטיס ה T-10 עליו דיברנו. יש מקום להעביר את הכרטיס בכל קרון.

הרכבות מתחילות לפעול ב 05:00 בבוקר ומסתיימות לקראת חצות. התדירות שלהן משתנה בהתאם לעומסים. בדרך כלל בבוקר צהריים בין 4-5 רכבות בשעה, לקראת הערב והלילה 2-3 בשעה.

2. אפשר לקחת מונית, מכל מקום בעיר ולבקש מהנהג להגיע ל CIUTAT ESPORTIVA DE JUAN GAMPER ב ST JUAN DESPI. העלות כמובן קשורה למרחק, זמן ופקקים.

שעות האימונים

זמני האימון של בארסה בעידן החדש משתנים מפעם לפעם. זה תלוי בהאם מדובר באימון טקטי, אימון שחרור, אימון מסכם וכו’. בדרך כלל, אימוני הבוקר מתחילים ב-09:00 ואימוני הערב ב-17:00 (יש מעט כאלה בעידן ואלוורדה). מומלץ להגיע מוקדם יותר. אימון הבוקר מסתיים בצורה אקראית ותלוי בהאם השחקנים אוכלים ביחד, או נפרדים ואוכלים בבית שלהם. שעות סיום אימון הערב משתנות גם הן בהתאם לצוות המקצועי.

שחקני בארסה מגיעים ועוזבים ברכבים הפרטיים שלהם (הרב המוחלט של אאודי). במידה ויש התקהלות מוגזמת, הם ימשיכו הלאה. במידה ויש התקהלות סבירה, חלקם יהיו אדיבים ויפתחו את החלון בשביל חתימות. אם יתמזל מזלכם להגיע ליום בו כמעט אין אנשים (בדרך כלל באמצע השבוע ובאוף סיזן – בסתיו-חורף), חלקם אפילו יצאו מהרכבים בשביל להצטלם ולחלק חתימות.

מילת המפתח היא סובלנות וסבלנות. אולי יתמזל מזלכם, ואולי לא. קחו בחשבון שאת הפעם הזאת שאתם מקדישים למתחם האימונים, שחקני בארסה רואים מדי יום ביומו, נסו להבין אותם גם.

signed

בהצלחה!

מחוץ לברצלונה

החלק הזה מדריך הזה מיועד לאלה שמיצו את האטרקטציות בעיר או רוצים לקחת חופש ממה שיש לברצלונה להציע. בדרך כלל מהניסיון שלנו, זה יגיע בטיול הרביעי והחמישי שלכם.

פורט אוונטורה

כנראה שמדובר באטרקציה הגדולה ביותר מחוץ לגבולות העיר. פארק השעשועים הזה שהוקם ב-1997 על ידי אולפני יוניברסל, הוא פארק השעשועים המתויר ביותר בספרד עם למעלה מ-3 מיליון איש שפוקדים אותו מדי שנה. הוא פארק השעשועים הגדול ביותר בדרום אירופה והשישי בגודלו בכל אירופה.

זמני פעילות:

הפארק עצמו מחולק ל-2. עולם מים בסגנון המימדיון שלנו (רק פי 10 יותר גדול) שפעיל מה-1 ביוני עד ה-11 בספטמבר. ופארק השעשועים המרכזי שפעיל מרבית השנה, למעט פברואר, מרץ, ונובמבר (סופי שבוע בלבד). לקראת חג המולד הפארק נפתח בשבוע האחרון של דצמבר עד ה-8 בינואר. זמנים מלאים יש פה.

אם אתם יכולים, מומלץ להגיע באוף סיזן (עד יוני ואחרי ספטמבר) לתורים מהירים יותר. בשיא העונה, אתם יכולים לחכות בין 20 דקות לשעה וחצי למתקן.

מחירים ואיך מגיעים:

לפני הכל – הדרך הכי אטרקטיבית להגיע מברצלונה לפורט אוונטורה, היא בכרטיס משולב של הרודליס דה קטאלוניה (Roadalies de Catalunya). מדובר בחברת הרכבות של קטאלוניה לאיזור קוסטה דוראדה. החברה מציעה כרטיס משולב של נסיעה הלוך חזור + כניסה לפארק ב-44 יורו למבוגר (11-59) ו-36 יורו לילד עד גיל 10 ומבוגרים מגיל 60. סופר משתלם.

את הכרטיסים עצמם ניתן לרכוש מקופת הכרטיסים בתחנת פאסייז’ דה גראסיה (נמצאת מתחת למטרו של אותה תחנה ובמרחק הליכה מפלאסה קטאלוניה) וכמובן שאפשר לרכוש אותם ב SANTS, התחנה המרכזית של ברצלונה (נמצאת על המטרו הירוק).

זמני רכבות:

הרכבת הראשונה שיוצאת לאיזור יוצאת ב 05:48 בבוקר. ומשם בערך כל 40 דקות יש רכבת חדשה. משך זמן הנסיעה הוא בערך שעה פלוס מינוס. הכיוון שאתם צריכים לחפש הוא טארגונה (TARAGONA)ולוודא שהרכבת עוברת בתחנת סאלו (SALOU). תזהרו מרכבות מהירות שיוצאות לכיוון טארגונה וחולפות על פני התחנה של הפארק.

אפשר להגיע לפארק גם ברכב, אם אתם רוצים את הנסיעה היקרה יותר לאורך החופים הקסומים של דרום קטאלוניה.

מחירים לפארק השעשועים בלבד, בלי הכרטיס המשולב:

ילדים עד גיל 4 נכנסים חינם. פה זה לא מדינת ישראל

כרטיס למבוגר (מגיל 11) עולה 44 יורו. ילדים עד גיל  – 10 38 יורו. מעל גיל 60, כנ”ל.

ישנם גם כרטיסים ליומיים בעלות של 54 יורו למבוגר (מגיל 11) ו-44 לילדים עד גיל 10.

מחירים לפארק המים (26/05 – 31/08)

25 יורו למבוגר (מגיל 11). ילדים עד גיל 10 20 יורו. קשישים מגיל 60, כנ”ל.

ישנם חבילות ל-2 הפארקים, שמתפרסות ל-3 ימים בעלות של 70 יורו. לא ממש אטרקטיבי ולא ממש משתלם.

אם אתם לא מגיעים ברכבת, כרטיסים אפשר להזמין באינטרט דרך האתר הרשמי של הפארק, לחצו כאן לכניסה

מה יש בפארק?

פארק השעשועים עצמו, בדומה לדיסנילנדים למיניהם, מחולק לכמה עולמות: הים תיכוני, המערב הפרוע, מקסיקו, סין, פוליניזיה, ורחוב סומסום. מפה של כל המתחם תוכלו למצוא פה

מדובר ברכס ההרים המופלא המשקיף לקטאלוניה, בתוכו נמצא מנזר (בלתי נתפס איך בנו אותו בגבהים האלה). בתוכו תמצאו את המדונה השחורה והקדושה ונופים עוצרי נשימה. אם תרצו, תוכלו לקחת רכבת מהמנזר עצמו אל פסגת ההר ומשם לטייל לאורך הפסגה הפסוטרלית. בשעה 13:00 כל יום מתקיימת תפילת הילדים המפורסמת בכנסייה.

 מונטסראט

איך מגיעים?

לוקחים רכבת מפלאסה אספניה (על המטרו הירוק 3L). מומלץ להגיע לשם מוקדם, היות ולוקח קצת זמן עד שמוצאים את רכבת ה 5R שתקח אתכם לאיזור. כשתמצאו את האיזור, מדריכים של המונטסראט ולשכת התיירות של קטאלוניה יוכלו להסביר לכם באנגלית את פרוצדורת הכרטיסים והרכישה שלהם דרך המכונה האוטומטית.

יש כרטיס משולב בעלות של 23.10 יורו שיקח עד למנזר עצמו. שימו לב, אפשר להגיע למנזר ב-2 אופנים.

 – או דרך הרכבל (Montserrat Arei) – בשבילו תצטרכו לרדת בתחנת רכבת בעלת שם זהה. הדרך עם נוף נפלא, אבל קצרה מאוד (5 דקות) וגם עומדים לאורך כל הדרך שלה.

 – או דרך דרך רכבת הפוניקולאר (Montserrat Carmallera funicular) בנסיעה מהעמקים עד למנזר עצמו. בשביל הרכבת הזאת יורדים בתחנת MONISTROL ומשם נסיעה של 15 שעה ברכבת הקלה שתחכה לכם בתחנה.

חשוב!!!! אתם צריכים לציין ברכישת הכרטיס איך אתם מעוניינים להגיע למנזר ברכבל או ברכבת הפוניקולאר ולרדת בתחנה המתאימה! אי אפשר לבחור ברכבל ולרדת בתחנה של הפוניקולאר, ולהפך! חבל על עוגמת הנפש.

בתוך מתחם המנזר תוכלו לרכוש כרטיס גם לפוניקולאר העליון שיקח אתכם לפסגת ההר.

זמנים:

הרכבת הראשונה יוצאת מברצלונה ב 08:36. האחרונה ב 17:36. התדירות שלהן קבועה – כל שעה. והן מדייקות מאוד בזמנים. הרכבת הראשונה מהמונסראט לברצלונה יוצאת ב 09:40, כל שעה עגולה עד 18:40. משך זמן הנסיעה הוא גם שעה וקצת.

החופים הדרומיים של קוסטה דוראדה – קסטיידפלס, סיטג’ס וטארגונה.

ברכבת (דרך התחנה המרכזית SANTS) או ברכב, אפשר להדרים אל עבר רצועת החופים של קוסטה דוראדה. זהו איזור אקלימי מאוד נוח, עם כמעט 10 חודשי שמש בשנה וטמפרטורות מעולות. קסטיידפלס ידועה כבית של כוכבי הכדורגל של הקבוצה (הרב המוחלט של הברזילאים, מרומאריו דרך ריבאלדו ועד רונאלדיניו ודני אלבס גר שם) כמו גם ליאו מסי ואלכסיס סאנצ’ס. בסיטג’ס תמצאו גם חיי לילה עשירים לצד חופים נהדרים (חלקם גאים / נודיסטים / גם וגם). בטארגונה תמצאו גם חופים, וגם מורשת רומאית עתיקה ומעניינת.

קוסטה בראווה:

רצועת החופים הכי מפורסמת מצפון לברצלונה לא צריכה פסקת היכרות עבור התייר הישראלי, והיא ידועה היטב בקרב סוכני הנסיעות הישראלים. העניין הוא כזה. איזורי קוסטה בראווה הראשונים מצפון לברצלונה נפלאים, אבל מתוירים להחריד, יקרים בהתאם, ואנחנו ממליצים בחום לדלג עליהם.

הפנינים האמיתיות של קוסטה בראווה נמצאים יותר צפונה לטוסה דה מאר (המקום העיקרי בו שוכנים התיירים). מקומות מופלאים כמו CAP DE BEGUR (מומלץ מאוד לצוללנים), מפרץ ROSES  והעיירה המופלאה קאדקס (CADAQUES) בה בילו פיקאסו, דושאן ומירו את שארית חייהם. הם ביקורי חובה. ככה תוכלו להנות מקוסטה בראווה האמיתית, כמעט נטולת תיירים, לגמרי נטולת ישראלים, והמון יופי.

איך מגיעים?

לעיירות קוסטה בראווה אפשר להגיע באמצעות רכבת מ SANTS  לעיר ג’ירונה (GIRONA). העיר הזאת, בה שכן הרמב”ם ויש בה בית כנסת עתיק ומרהיב, משמשת גם כתחנת מעבר בדרך לעיירות המרכזיותשל קוסטה בראווה. תוכלו לגשת לשם דרך אוטובוסים של SAFRA מהתחנה הסמוכה לתחנת הרכבת. התדירות היא מדי חצי שעה, ושימו לב לא לפספס את הרכבת האחרונה בחזה לברצלונה.

קאדקס

לוקחים רכבת מתחנת סאנטס (SANTS), לכיוון פיגרס (FIGUERES). יש רכבות מדי חצי שעה פלוס מינוס. השתדלו לקחת את רכבת ה AVE  המהירה מאשר את האקספרס שעוצרת בכל תחנה ויכולה להפוך את הנסיעה למייגעת במיוחד.

פיגרס ידועה בזכות מוזיאון סלבדור דאלי הנמצא בעיירה, אם יש לכם זמן ואתם חובבי אומנות, לכו על זה. אחרת, גשו לתחנה המרכזית של האוטובוסים של SAFRA שנמצאת ממול ליציאה של תחנת הרכבת, ורכשו לכם כרטיס הלוך חזור לקאדאקס. זמני האוטובוסים פה ארוכים טיפה יותר ומומלץ בכל אופן להגיע מוקדם. תאמו את זמני החזרה שלכם בהתאם לרכבת האחרונה שיוצאת בחזרה לכיוון ברצלונה (האחרונה בדרך כלל באיזור 5 בערב). הנסיעה עצמה מפיגרס לקאדקס אורכת שעה בממוצע.

בקאדקס עצמה חוץ מחוף ים קריר ומצנן (הטמפרטורה נובעת משלגים שמגיעים למקום דרך נהרות הישר מהפירנאים), תמצאו עיירה ציורית יוצאת דופן, עם מסעדות מעולות ואנשים שחיים להם בשלווה קסומה. בקצה הטיילת שלה ישנו גם את הבית הפסטורלי בו שהה פיקאסו בימיו האחרונים. אם חיפשתם תמונת גלויה, זה המקום.

מה אוהדי בארסה אומרים