19 שנים להגעה של חאבייר סביולה בברצלונה

״באתי לראות את האיש שיחזיר לנו את האליפות״, המילים של מרתה, אוהדת בארסה ותיקה בת 74 שהצטופפה עם עוד מאות אוהדים בטרמינל B בשדה התעופה אל פראט, שם נחת היום לפני 19 שנים, הארנבון (הבוגדני) חאבייר סביולה.

אחרי מו״מ קשוח עם ריבר פלייט, הנשיא גספארט סגר את הרכישה של סביולה תמורת 22 מיליון יורו בחוזה ארוך טווח של 6 שנים (!). הנשיא גם אמר שהוא מצפה שהארגנטינאי ימשיך הרבה שנים מעבר ל-6 השנים בחוזה, המציאות הייתה קצת שונה.

בארסה החדשה של צ׳ארלי רשאק (ההוא והמפית) עשתה מהפכה בסגל בקיץ 2001. סביולה היה האחרון בשורה של רכישות בעשרות מיליוני יורו: רושמבאק מאינטרנסיונל, ג׳ובאני מקרוזיירו, פרנצ׳סקו קוקו ממילאן, בונאנו מריבר פלייט, פטריק אנדרסון מבאיירן מינכן ותיאגו מוטה שעלה מבארסה ב׳.

היו גם לא מעט עזיבות, כמו פפ גווארדיולה לברשיה, סימאו לבנפיקה, זנדן ופטי לצ׳לסי, ארנאו למאלאגה, ליטמאנן לליברפול ואיבן דלה פנייה שחזר ללאציו אחרי השאלה.

עונת הבכורה של סביולה הייתה לא רעה עם 21 שערים ו-12 בישולים, כולל שער ובישול נגד פנתנאייקוס בגומלין רבע גמר ליגת האלופות. אבל גם הוא לא הושיע בקלאסיקו חצי הגמר ובליגה, בארסה סיימה רביעית, הרחק מאחורי האלופה מולנסיה.

עם ההגעה של סמואל אטו, סביולה החל את קדנציית ההשאלות, אחת במונאקו ואחת בסביליה. הוא חזר לבארסה לעונה האחרונה שלו בחוזה (06/07) בסיומה החליט לחצות את הקווים ליריבה המושבעת ממדריד. כך שלדאבונה של מרתה, את אליפות ספרד היחידה של סביולה, הוא לקח עם המדים הלא נכונים.

שי

חי ונושם בלאוגרנה מאז 1991. הקים את ״בארסה מאניה״ כפרויקט צד בתיכון, והשאר היסטוריה.

החדשות הכי חמות בטלגרם שלנו