הסיקור: ספורטינג ליסבון 0 – 1 בארסה

קשה מאוד. בארסה חוזרת מפורטוגל עם 3 נקודות שהיא עבדה קשה מאוד עבורן. המשחק נגד ספורטינג ליסבון היה קשוח מאוד והוא הוכרע על ידי שער עצמי של סבסטיאן קואטס במצב נייח. המזל ממשיך לשחק לטובת הקטלאנים, שרושמים כבר 8 ניצחונות רצופים, ובימים האחרונים הם נהנו מ-3 שערים עצמיים, אבל הוא לא משחק לטובתו של בנדיטו ויתר האוהדים שרוצים לראות את ההנהלה הזו מתחלפת.

ארנסטו ואלוורדה, באופן לא מפתיע, בחר לעלות עם ההרכב החזק ביותר העומד לרשותו, כשסרג’י רוברטו ממלא את מקומו של דמבלה הפצוע. ההצבה של רוברטו באגף ימין הייתה מעניינת מאוד. הוא היה פעיל, לא הפסיק לנוע מצד לצד, מקו אחד לאחר, היה מעורב מאוד, כל פעם יצר יתרון מספרי באזורים בהם שיחק. ככל שיוסיף לשחק מהקישור ומעלה כך יותר טוב. מדובר בשחקן חשוב ביותר לסגל.

מלבדו, קשה לי לציין שחקן אחד נוסף שבלט לחיוב במשחק אתמול. המשחק של בארסה היה די רע. נראה שהתלות שלנו במסי רק הלכה וגדלה. הוא פתח את העונה נפלא עם הרבה שערים (ורק בישול אחד, אגב), וכשלא הולך לו מספיק טוב, כל הקבוצה משחקת פחות טוב. מסי שיחק אתמול בכבדות, התקשה להתנער מהשמירה שלו, התקשה למצוא מצבים נוחים לבעיטה. היכולת שלו השליכה באופן ישיר על הקבוצה. הנתון המדאיג ביותר הוא שגם במשחק הזה וגם במשחק נגד יובנטוס הוא סידר בדיוק 0 מצבים לחבריו לקבוצה.

חלק מזה זה היכולת הירודה של סוארס. סוארס נמצא בכושר מזעזע, וארנסטו ואלוורדה לא עושה רבות כדי לעזור לו לצאת מזה. ההיפך. הוא מנסה להפוך אותו למין דויד וייה, חלוץ שמוסט לאגף שמאל כדי לפנות למסי את המרכז. אך נראה שסוארס לא מתאים לתפקיד הזה. הכדורים בקושי מגיעים אליו, ואם הם מגיעים אליו באגף הוא לרוב לא יעשה את המהלך המתאים לשחקן באגף. כשהוא כבר מקבל את הכדור במרכז, כמו הכדור הנפלא שסרג’י רוברטו נתן לו במחצית הראשונה, הוא מתסכל את כולנו עם החטאה. העניין הוא שאני סומך על סוארס בעיניים עצומות, הוא כבר ייצא מהמשבר הזה כמו גדול.

חלק מזה זה התפקוד של ראקיטיץ’. ראקיטיץ’ הוא שחקן נפלא, מהאהובים עליי בסגל, ולא רק כי אומרים שאנחנו דומים. אבל מדובר בשחקן עם לא מעט מגבלות. השליטה שלו בכדור לוקה בחסר, היא לוקחת לו הרבה זמן או הרבה נגיעות בכדור. הוא יחסית כבד ומגושם למה שהתרגלנו מצ’אבי ואינייסטה. כך הוא תוקע התקפות רבות, פוגע בהנעת הכדור המהירה. אתמול היו לו כמה מסירות מזעזעות. הבולטת שבהן הייתה בסוף המחצית הראשונה, אחרי שמסי השחיל לשומר שלו ומסר לאיוון הצידה, הוא בתמורה העביר כדור חלש לרגליו של מתייה. ראקיטיץ’ ראוי לרענון על הספסל, בייחוד כשיש אלטרנטיבות בסגל כמו דניס סוארס, שלא ברור למה ואלוורדה זנח ככה אותו (ואת דאולופאו, אגב), ואף פאוליניו, שמסוגל לתרום משהו חדש ומגוון על חשבונו של הקרואטי החביב.

אנחנו רק בתחילת דרכו של ואלוורדה בקבוצה ולכן מוקדם מאוד לחרוץ את גורלו. יש לתת לו זמן לבסס את השיטה שלו, לעשות את הכוונונים הדרושים לרעיונות שלו, להריץ את הסגל שעומד לרשותו. בינתיים הוא העלה בקרבי לא מעט דאגות. הפעם אין רוטציות כתירוץ: המשחק של בארסה היה חלש ורווי בבעיות, והעדר התגובה שלו בחילוף עד שלב מאוחר היה מרגיז. התלות הגוברת במסי (ובמזל…) עלולה להתפוצץ לנו בפנים חזק מאוד. אם הוא ישכיל להסתכל על הטעויות והבעיות בקבוצה ויטפל בהן, יש לנו פוטנציאל גבוה מאוד, למרות הכול.

ביום ראשון, עם משאל העם בקטלוניה ברקע, בארסה תארח את לאס פאלמס. לאחר המשחק יוצאים לפגרת נבחרות, ואז… אתלטיקו מדריד בוונדה מטרופוליטנו. שדיוס יהיה עמנו.

ההרכב:

טר שטגן

סמדו, פיקה, אומטיטי, אלבה

ראקיטיץ’, בוסקטס, אינייסטה (פאוליניו)

רוברטו (גומש), מסי, סוארס (וידאל)

סאני

הדם שזורם בעורקיי אדום-כחול. האהבה לבארסה במקום הראשון, והחלק האהוב עליי בה הוא ההיסטוריה של המועדון.

מה אוהדי בארסה אומרים


תגובות

 1. באטיגול - 30/09/2017 13:27

  ראשית, אני אוהב את האתר ומשתדל לבקר בו.
  אני אוהד בארסה מעל ל 30 שנה וחוויתי את הדרים טים ולתקופה האפורה שחורה של ואן חאל וכמובן השנים האחרונות המופלאות.

  אני חייב להעיר לגבי משהו מקצועי שאתה לא מציין באף סיקור מתחילת השנה.
  מדובר על המערך של בארסה.
  יש שני מערכים שואלורדה משתמש בהם:
  הראשון הוא כאשר סוארז משחק.
  במערך הזה בארסה משחקת עם שני חלוצים (מסי וסוארז) כאשר סוארז עם נטייה שמאלה ומסי עם נטייה ימינה וכמובן גם מקבל חופש מלא במגרש אבל עמידת המוצא שלו הינה של חלוץ לכל דבר.
  הדבר הזה תוקע לגמרי את המשחק של ברצלונה (ולדעתי למרות גם הפתיחה הקטלנית של מסי זה גם לא מוסיף לו יותר מדיי(.
  הרי בתקופת ה MSN מסי בעמדת מוצא שלו היה מתחיל מימין וניימאר משמאל וסוארז באמצע.
  ניימאר הלך, מי החליף אותו באגף? אף אחד…כולם מרוכזים באמצע ובצד ימין! מה שגורם לפקק בצד הזה.
  הרי מסי נוטה לצד ימין באופן טבעי, ושם הוא פגש את סמדו ואת דאולפאו/דמבלה וזה יצר פקק מטורף ותוקע את המשחק לגמרי.
  שים לב שהשנה בכלל אין את הכניסה של מסי מימין למרכז ואת כדורי העומק האלכסוניים שהוא היה מחלק לניימאר/אלבה/כל אחד ששיחק בשמאל.
  מדוע? כי אין אף שחקן שם שיכול לקבל את המסירה.
  חסר שם שחקן וקצת לא מובן מדוע דאולופאו/דמבלה לא שיחקו באגף הזה כאשר דאולפאו הרבה יותר מסוכן משמאל ודמבלה הוא שחקן שצריך שטח לנצל את המהירות שלו וקו שנמצאים בו מסי סמדו והוא זה בדיוק ההיפך ממה שהוא צריך.

  ברור לי מה ואלורדה מנסה לעשות.
  מצד אחד הוא רוצה את מסי בתפקיד חופשי במגרש. ויותר חשוב מזה מבחינתו, הוא מנסה להחביא אותו בהגנה.
  וקשה מאוד להחביא את מסי שהוא באגף מכיוון שהוא צריך לרדוף אחרי המגן, מה שהוא לא עושה לאורך המשחק (למעט מקרים בודדים) ואז זה מאפשר יתרון מספרי בהתקפה ליריבה.
  בעיניי, למרות שזה בעייתי מבחינה הגנתית, בשורה התחתונה עדיף לקחת את הסיכון ההגנתי הזה כי מגן שמשחק בצד של מסי לא ימהר לעלות כל כך הרבה וגם כי הסיכוי גובר על הסיכון.
  כמו כן, תחשוב לשחק נגד ריאל שבאגף השמאלי מוך קרבחאל + שחקן קישור של ריאל + שחקן התקפה של ריאל חסר שחקן של בארסה כי יש רק את אלבה ואינייסטה.
  נקודה נוספת, להזיז את סוארז מהאמצע לתפקיד של אמצע ושמאל פוגע גם בו ולראייה פתיחת העונה החלשה שלו.

  מסי בימין שנכנס לאמצע הוא המסי הכי קטלני שיש וגם מאפשר לבארסה לשחק בצורה מאוזנת ב 4 3 3 המסורתי.
  המערך הזה של ואלוורדה תוקע את המשחק והתוצאות של פתיחת העונה מחביאות את זה שהמשחק של בארסה תקוע ומגמגם וזה בלשון המעטה.

  המערך השני הוא כאשר סוארז לא משחק בו מסי מוצב כחלוץ מדומה.
  זה מאפשר מערך הרבה יותר מאוזן כמו ה 4 3 3 המסורתי (שים לב שהמשחק היחידי ששטף היה נגד אייבר שמסי היה חלוץ מדומה ודניס היה ודאולופאו)
  אבל שוב, זה אפשרי רק שסוארז לא משחק וזו לא אופציה בכלל מבחינתי.

  לדעתי התוצאות של בארסה מחביאות חוסר איזון מאוד גדול של הקבוצה ולא סתם היכולת לא הייתה משכנעת באף משחק (כמה שזה נשמע אבסורד).
  זה מאוד מזכיר לי את ה 3 5 2 שאנריקה התאהב בו בשנה שעברה ובסוף התפוצץ לו בפנים נגד יובה.
  מקווה שלא אתבדה.

  בתגובה הבאה שלי אכתוב על הרמאות הזו שקוראים לה ג’רארד פיקה ואיך ייתכן שבלם חלש כל כך משחק ברמות הגבוהות ביותר.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בארסה מאניה בפייסבוק

הסקר!

בארסה מאניה באינסטגרם

האפליקציה שלנו